Viedenský Opernball pre zlú pandemickú situáciu zrušili, každoročne ide o „vlajkovú loď“ 

Rakúske úrady oznámili, že v súvislosti s pandémiou koronavírusu rušia viedenský Opernball, ktorý sa mal uskutočniť vo februári 2021.

Spolkový kancelár Sebastian Kurz sa pre rakúsku tlačovú agentúru APA vyjadril, že ples je “vlajkovou loďou” Viedne a Rakúska ako kultúrneho národa, ale bolo by “nezodpovedné” tlačiť, aby sa konal ako zvyčajne.

V Rakúsku, rovnako ako v mnohých ďalších európskych krajinách, zaznamenali opätovný nárast nových prípadov nákazy koronavírusom a v tejto súvislosti sprísnili aj obmedzenia týkajúce sa verejného života.

Prečítajte si aj: Matovič hrozí opatreniami z prvej vlny, ak budú ľudia nedisciplinovaní

Ministerka kultúry Andrea Mayer vysvetlila, že Opernball si vyžaduje rozsiahle plánovanie a úrady jednoducho v tejto chvíli nemôžu predpokladať, že uvoľnené podujatie so sedemtisíc hosťami by bolo 11. februára možné zorganizovať. Rozhodnutie však podľa nej neovplyvní operné predstavenia a koncerty, ktoré sa vo Viedni za dodržania hygienických opatrení môžu konať.

Ani slovenský Ples v opere sa nebude konať

Zdroj: Webnoviny.sk – Viedenský Opernball pre zlú pandemickú situáciu zrušili, každoročne ide o „vlajkovú loď“  © SITA Všetky práva vyhradené.