Domov Správy Slovensko Vila Počiatka v Cannes má deväť izieb. Mimovládka zverejnila, za koľko miliónov...

Vila Počiatka v Cannes má deväť izieb. Mimovládka zverejnila, za koľko miliónov ju exminister kúpil (video)

7.7.2020 (Webnoviny.sk) – Vila bývalého ministra financií a dopravy za stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Jána Počiatka vo francúzskom meste Cannes stála 3,2 milióna eur. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informovala mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS).

Matovič spomínal desiatky miliónov eur

Mimovládka podotkla, že cena, za ktorú si Počiatek kúpil prímorskú vilu, nebola doteraz jasná. Keď ju pred voľbami bol súčasný premiér Igor Matovič (OĽaNO) demonštratívne oblepiť plagátmi „Majetok Slovenskej republiky“, spomínal nejasne desiatky miliónov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Prišli sme sem symbolicky preto, lebo sme sa dozvedeli, že Počiatek si tu kúpil lukratívnu vilu v najlepšej štvrti v Cannes. Na ulici, kde domy stoja 20, 30, sto miliónov eur,“ hovoril vtedy Matovič vo videu. Počiatek cenu v reakcii odmietol zverejniť.

TIS približuje, že s cieľom sprehľadniť realitný trh začali francúzske úrady od minulého roka zverejňovať zmluvné ceny predaja nehnuteľností od roku 2014.

Majetkové priznanie prestal zverejňovať

„Databázu údajov priebežne dopĺňajú a nedávno tam pribudla aj cena Počiatkovho nákupu. V novembri 2018 kúpil vilu v Cannes za 3,2 milióna eur. Má deväť izieb a 379 metrov štvorcových, plus okolité pozemky v rozlohe 1 263 metrov štvorcových,“ ozrejmila mimovládka. Doplnila, že naďalej ostáva nejasné, či mal Počiatek na nákup vily dostatok legálnych peňazí.

„Majetkové priznania prestal ako minister zverejňovať v roku 2016. Patril k najbohatším ministrom minulých vlád, vlastnil viacero firiem, no už pred Cannes kúpil aj luxusnú vilu na Slavíne v Bratislave,“ dodala TIS.

Podľa týždenníka Trend polícia Počiatkov majetok naďalej preveruje. Exminister nie je dodnes z ničoho oficiálne obvinený.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, TIS Transparency International Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Vila Počiatka v Cannes má deväť izieb. Mimovládka zverejnila, za koľko miliónov ju exminister kúpil (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version