Víťazom druhej etapy Critérium du Dauphiné Roglič, Sagan opäť nebojoval o čelnú pozíciu (video)

13.8.2020 (Webnoviny.sk) – Slovinec Primož Roglič sa stal víťazom štvrtkovej 2. etapy 72. ročníka prestížnych pretekov Critérium du Dauphiné. Tridsaťročný člen tímu Jumbo-Visma zvládol trať z Vienne na vrchol Col de Porte dlhú 135 km za 3:39:40 h.

Druhý skončil s odstupom ôsmich sekúnd na víťaza domáci jazdec Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) a tretí prešiel cieľom Nemec Emanuel Buchmann z tímu BORA-hansgrohe. Aj druhá etapa má víťaza zo stajne Jumbo-Visma, v stredu totiž uspel Belgičan Wout van Aert.

Sagan nebojoval o čelné pozície

Roglič sa zásluhou štvrtkového triumfu dostal na čelo celkovej klasifikácie, v ktorej má na druhého Pinota náskok dvanástich sekúnd, tretí je Buchmann o ďalšie dve sekundy za Pinotom.

Elitný slovenský špurtér Peter Sagan (BORA-hansgrohe) rovnako ako v stredu ani vo štvrtok nebojoval o čelné pozície, jeho cieľom na tomto podujatí je najmä sa rozjazdiť pred ďalšími pretekmi v lete a jeseni.

Súperi nestačili na Rogličove tempo

Najnáročnejšou časťou štvrtkovej druhej etapy bolo záverečné 16,6 km dlhé stúpanie na Col de Porte do výšky 1315 m s priemerným sklonom 6,2 percenta a 11-percentným maximom. Počas tohto stúpania sa dlho nikto neodhodlal k úniku, situáciu na čele si strážili jazdci Ineosu. Tí však postupne „odpadávali“ a v elitnej skupine zostal z tohto zoskupenia iba minuloročný víťaza Tour de France Egan Bernal.

Američan Sepp Kuss do záveru „potiahol“ tímového kolegu Rogliča a ten nastúpil 650 metrom pred cieľom. Na jeho tempo nezareagoval ani jeden zo súperov vrátane Bernala.

V piatok bude tretia etapa vrcholiť na Saint Martin de Belleville vo výške 1415 m, ale cyklisti cestou absolvujú aj takmer 18 km dlhé stúpanie na dvojtisícový „nekonečný“ kopec Col de la Madeleine.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Critérium du Dauphiné, Ineos, Jumbo-Visma
Zdroj: Webnoviny.sk – Víťazom druhej etapy Critérium du Dauphiné Roglič, Sagan opäť nebojoval o čelnú pozíciu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.