Vláda oklamala slovenský šport. Dvesto ľudí na štadiónoch je podľa Tittela výsmech

0
Vláda oklamala slovenský šport. Dvesto ľudí na štadiónoch je podľa Tittela výsmech

19.11.2021 (Webnoviny.sk) – Člen predsedníctva strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Dušan Tittel považuje protipandemické opatrenia vlády za ťažkú ranu pre slovenský šport. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Počas druhej vlny sme počúvali, že antigénový test je cesta na slobodu a pred treťou vlnou sme zase počúvali, že očkovanie je cestou na slobodu. Výsledok? Vláda oklamala slovenský šport a de facto zavrela naše štadióny,“ povedal Tittel.

Podľa neho slovenský šport „naletel“ sľubom vlády a podobne, ako iné odvetvia opäť krváca. „Kluby sa spoliehali v súťažiach, že budú môcť hrať aspoň pre zaočkovaných a prekonaných, či tých, ktorí prinesú negatívny test, ale všetko je inak,“ uviedol Tittel.

Na rozdiel od susedných krajín, kde je kapacita naplnenia štadióna pre OTP (očkovaní, testovaní, prekonali ochorenie – pozn. SITA) takmer stopercentná, povolených 200 ľudí na Slovensku je podľa Tittela iba výsmech. Vyslovil obavy, že slovenský šport dostal zo strany vlády ťažkú ranu, z ktorej sa nebude ľahké pozviechať.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda oklamala slovenský šport. Dvesto ľudí na štadiónoch je podľa Tittela výsmech © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu