Vláda sa pravdepodobne dohodne na spoločnom návrhu úpravy podmienok kolúznej väzby

25.4.2021 (Webnoviny.sk) – Vláda sa pravdepodobne dohodne na jednom spoločnom návrhu zákona na úpravu podmienok kolúznej väzby. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR a podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak. Podľa šéfa rezortu práce pôjde pravdepodobne o vládny návrh zákona.

Krajniak tak reagoval na rozpor, ktorý vznikol vo vláde po tom, ako poslankyňa Petra Hajšelová (Sme rodina) predložila do Národnej rady SR (NR SR) návrh zákona o zmene podmienok kolúznej väzby napriek tomu, že nový návrh pripravuje aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico uviedol, že Hajšelovej návrh zákona má v parlamente širokú podporu. Obsahuje podľa neho dobrý základ na diskusiu, či možno u obvinených väzbu nariadenú súdom pre obavy z prípadného ovplyvňovania svedkov nahradiť aj peňažnou kauciou či sľubom.

Viac k témam: kolúzna väzba, návrh zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda sa pravdepodobne dohodne na spoločnom návrhu úpravy podmienok kolúznej väzby © SITA Všetky práva vyhradené.