Zuzana Čaputová Petre Vlhovej: Sklamať nás už nemôžete

0
Zuzana Čaputová Petre Vlhovej: Sklamať nás už nemôžete

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prijala víťazku Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní Petru Vlhovú, aby jej osobne zablahoželala k tomuto historickému úspechu pre slovenské zjazdové lyžovanie.

Čaputová dostala víťazný dres

Spolu s držiteľkou veľkého krištáľového glóbusu v sezóne 2020/2021 Petrou Vlhovou absolvovali slávnostné prijatie u hlavy štátu aj jej taliansky tréner Livio Magoni, niektorí ďalší členovia tímu ako aj rodinní príslušníci. Prezidentka SR a najlepšia zjazdárka práve skončenej sezóny spolu absolvovali fototermín s veľkým glóbusom a Zuzana Čaputová dostala od Petry Vlhovej jej víťazný dres zo Svetového pohára.

„Je mi veľkým potešením, že vás môžem privítať v prezidentskom paláci. My sme už spolu telefonovali, ale je mi cťou, že aj osobne vám môžem pogratulovať a poďakovať sa za skvelú reprezentáciu Slovenska. Vaše víťazstvo vo Svetovom pohári v ťažkých časoch potešilo veľa ľudí. Viem, že možno v porovnaní so súperkami ste nemali najjednoduchšie podmienky na vykonávanie športu. O to obdivuhodnejší je váš výsledok. Určite je za ním množstvo práce, odhodlania, úsilia, pevnej vôle, talentu aj lásky k lyžovaniu. Slová vďaky a uznania patria celej vašej rodine aj realizačnému tímu, ktorý vás podporoval,“ uviedla v slávnostnej reči prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Sklamať nás nemôže

Hostiteľka z Prezidentského paláca pridala aj osobné želanie: „Aj vzhľadom na blížiace sa zimné olympijské hry sa možno ocitnete pod ďalším tlakom očakávaní fanúšikov. Nebojte sa toho, že by ste nás mohli sklamať, lebo úspech, ktorý ste už dosiahli, je taký úžasný, že sklamať nás už nemôžete. Môžete nás iba potešiť a ja vám v tom budem držať palce.“

Petra Vlhová sa poďakovala prezidentke za morálnu podporu aj slová vďaky. A pridala a jedno želanie adresované mládeži Slovenska. Celé roky som tvrdo pracovala, aby som dosiahla tento úspech. Veľký glóbus by som chcela venovať mládeži, lebo to je naša budúcnosť. V tíme by sme chceli založiť nadáciu na podporu detí, aj o tom by som sa chcela rozprávať s pani prezidentkou. Chcem pomôcť deťom,“ uviedla Petra Vlhová.

Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhovú privítala Čaputová a zablahoželala jej k historickému úspechu, chce založiť nadáciu na podporu detí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie