Vodič dodávky zrazil cyklistu a z miesta nehody ušiel, po vypátraní nafúkal viac ako tri promile (foto)

0
Vodič dodávky zrazil cyklistu a z miesta nehody ušiel, po vypátraní nafúkal viac ako tri promile (foto)

20.7.2021 (Webnoviny.sk) – Obvineniu z niekoľkých trestných činov čelí 41-ročný muž z okresu Trenčín, ktorý za volantom dodávky v obci Horná Súča zrazil 48-ročného cyklistu a z miesta dopravnej nehody ušiel. Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, zranený cyklista utrpel mnohopočetné poranenia hlavy, vodiča dodávky policajti vypátrali.

Cyklista utrpel viaceré poranenia hlavy

Podľa doterajších zistení vodič na ceste III/1882 v smere od Trnávky do Hornej Súče nezachoval dostatočný bočný odstup od cyklistu a zozadu do neho narazil.

„Po náraze zostal cyklista ležať na zemi, vodič po dopravnej nehode pokračoval ďalej v jazde. Cyklista bol prevezený do Fakultnej nemocnice v Trenčíne s mnohopočetnými poraneniami hlavy. Vodič dodávky bol následne vypátraný a podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom merania 1,51 mg/l, čo predstavuje 3,15 promile alkoholu,“ uviedla polícia.

Spracovali podnet na väzobné stíhanie

Policajti ďalej zistili, že dodávka je firemná a vodič nemal súhlas na využívanie vozidla na súkromné účely.

„Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Trenčín vzniesol 41-ročnému mužovi z okresu Trenčín obvinenie z niekoľkých trestných činov, a to z prečinu ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s prečinom neposkytnutia pomoci, z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodala polícia s tým, že spracovaný je aj podnet na väzobné stíhanie obvineného.

Viac k témam: alkohol za volantom, dopravná nehoda, zrážka auta s cyklistom
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič dodávky zrazil cyklistu a z miesta nehody ušiel, po vypátraní nafúkal viac ako tri promile (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu