Výbuch v ruskom závode si vyžiadal úmrtie aj desiatky zranených, 12 ľudí doteraz nenašli (foto)

0
Výbuch v ruskom závode si vyžiadal úmrtie aj desiatky zranených, 12 ľudí doteraz nenašli (foto)

10.8.2023 (SITA.sk) – Najmenej dvanásť ľudí je stále nezvestných po stredajšom výbuchu v závode na produkciu optických prístrojov v meste Sergijev Posad v Moskovskej oblasti. Jeden človek pri explózii zomrel a ďalších 60 bolo zranených. Podľa vyšetrovateľov bola v závode v prenajatom sklade uložená pyrotechnika.

Technického riaditeľa teraz zbankrotovanej firmy Pyro-Ross zadržali pre podozrenie z porušenia bezpečnostných predpisov. Informuje o tom web Sky News.

Výbuch poškodil približne 38 obytných domov v okolí a tiež dve školy, športový komplex a obchod. Závod v meste Sergijev Posad, ktoré leží približne 48 kilometrov od Moskvy, vyrába vybavenie pre priemyselné a zdravotnícke použitie, ale aj pre ruské bezpečnostné sily.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch závodu v Rusku (fotografie)

Príčina explózie stále nie je jasná. Záchranné služby však odmietli prvotné správy, že ju mohol spôsobiť ukrajinský útok dronom.

Viac k témam: Drony, Explózia, rusko-ukrajinský konflikt, Výbuch
Zdroj: SITA.sk – Výbuch v ruskom závode si vyžiadal úmrtie aj desiatky zranených, 12 ľudí doteraz nenašli (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu