Home MAGAZÍN Výpadok Facebooku – hrozba alebo príležitosť?

Výpadok Facebooku – hrozba alebo príležitosť?

foto: pixabay.com

Ako majiteľka online obchodu na sociálnych sieťach ste sa asi poriadne vydesili, keď na niekoľko hodín nastal globálny výpadok siete Facebook. 

Predvčerom, 4. októbra totiž všetky tri platformy – Facebook, Instagram a WhatsApp padli ako po knockoute Mika Tysona na viac ako šesť hodín. Spoločnosť Facebook oficiálne oznámila, že dôvodom pondelkového výpadku jej sociálnych sietí a aplikácií bola „chybná zmena konfigurácie„, informovala agentúra Reuters.

Ak ste aj vy pocítili tú bolesť ako po údere, je to možno preto, že stále nemáte vlastný web a zbierate zoznam adries, ktorý ešte nie je v prevádzke…

Pravdepodobne máte len stránku na Facebooku a účet na Instagrame, nemám pravdu? Ak bolo vaše podnikanie uvrhnuté do existenčnej krízy náhlym krachom jednej spoločnosti sociálnych sietí, znamená to, že ste príliš závislí na platforme, nad ktorou máte NULOVÚ kontrolu.

A to nie je to najlepší základ, na ktorom môžete stavať svoje podnikanie.

unaplsash.com

Kto sa nemusí báť výpadku siete?

Hádajte, kto sa včera nezľakol počas globálneho výpadku Facebooku? Majitelia firiem, ktorí prevádzkujú svoje spoločnosti pomocou platforiem, ktoré vlastnia a kontrolujú (tj. vlastné webové stránky a zoznam e -mailov).

Aj počas jedného z týchto výpadkov siete Facebook môžu tieto firmy stále:

  • Nechať sa ľahko vyhľadať vo vyhľadávacích nástrojoch ako napr. Google
  • Posielať e-maily svojim zákazníkom a odoberateľom
  • Predávať svoje výrobky alebo služby bez prerušenia

Keď vlastníte vlastnú platformu (namiesto toho, aby ste si prenajímali digitálny priestor od iných, ako je Facebook), znamená to, že sociálne siete môžu byť použité na podporu vášho podnikania, a nemali by ste od nich závisieť. Inak sa ľahko môžete stať Titanikom a zrazu sa ocitnúť pod vodou.

Ste teda pripravení vybudovať online e-shop, ktorý vlastníte a máte nad ňou kontrolu? Stále potrebujete vytvoriť webovú stránku pre svoju firmu? Potom si prečítajte naše články a začnite napríklad tu: Ako si vybudovať vlastný web a koľko vás to bude stáť.

Ste pripravení začať rozširovať zoznam e-mailov a začať s emailmarketingom? Pozrite sa sem: Najlepšie tipy na emailmarketing pred Vianocmi.

Alebo si pozrite naše webináre a budúce výpadky sociálnych sietí vá suž neohrozia!

NO COMMENTS

Exit mobile version