Vyšetrovanie v kauze miliónových zmeniek pokračuje, dátum procesu so Štefanon Ághom je už známy

12.10.2020 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vytýčil na 19. novembra hlavné pojednávanie so Štefanom Ághom, stíhaným pre kauzu údajného falšovania miliónových zmeniek.

Obžalobou z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov sa bude zaoberať rovnaký senát ako ten, ktorý súdil dvojicu Marian Kočner a Pavol Rusko.

Vyčlenený na samostatné konanie

Štefan A. bol v rámci vyšetrovania kauzy zmeniek vyčlenený na samostatné konanie. Na procese s podnikateľom Marianom Kočnerom a bývalým šéfom TV Markíza Pavlom Ruskom bol vypočúvaný ako svedok, pričom potvrdzoval verziu obžalovaných.

Kočner aj Rusko sa odvolali

V kauze falšovania miliónových zmeniek senát ŠTS v Pezinku vo februári uznal podnikateľa Mariana Kočnera a exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska za vinných. Zároveň obom vymeral tresty vo výške 19 rokov väzenia. Marian Kočner má tiež zaplatiť pokutu 10-tisíc eur.

Súd tak uznal argumenty obžaloby, že zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní na súde domáhal Marian Kočner voči Pavlovi Ruskovi a spoločnosti Markíza Slovakia, nepochádzajú z roku 2000, ako tvrdili obžalovaní a boli teda sfalšované.

Keďže obaja sa voči verdiktu o vine odvolali, vo veci bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Ten už vo veci vytýčil verejné zasadnutie, ktoré sa uskutoční 10. a 11. novembra.

Viac k témam: súd, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), zmenky
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovanie v kauze miliónových zmeniek pokračuje, dátum procesu so Štefanon Ághom je už známy © SITA Všetky práva vyhradené.