Vyšetrovatelia NAKA spolu s maďarskou políciou vyriešili vraždu Slovákov spred niekoľkých rokov

0
Vyšetrovatelia NAKA spolu s maďarskou políciou vyriešili vraždu Slovákov spred niekoľkých rokov

14.8.2020 (Webnoviny.sk) – Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) spolu s príslušníkmi maďarskej polície v rámci medzinárodného vyšetrovacieho tímu za účasti zástupcov prokuratúr oboch krajín pod krycím názvom „Legenda“ objasnili prípad dvojnásobnej úkladnej vraždy občanov SR Štefana J. a jeho družky Enikö P.

Zastrelení a rozštvrtení

Ako ďalej Policajný zbor SR informuje na sociálnej sieti, obvineniu v tomto prípade čelia 41-ročný občan Maďarska Zsolt. H., ktorý je vo výkone trestu v Maďarsku za inú násilnú trestnú činnosť a 42-ročný občan Slovenska Norbert K., ktorý je momentálne vo väzbe.

Obete podľa polície zastrelili vo februári 2016 v ich byte v Budapešti. „Páchatelia do nich viackrát strelili a potom ich rozštvrtili. Takto zohavené telá zakopali v lesíku v ilegálnom hrobe. Polícia telá objavila v júli 2018, totožnosť zavraždenej dvojice potvrdila analýza DNA. Podľa zistení polície motívom úkladnej vraždy malo byť získanie majetku,“ informovala polícia.

Policajti preverujú možné ďalšie trestné činy

Doplnila, že na zavraždeného Štefana J. bol od roku 2014 vydaný Európsky zatýkací rozkaz pre násilnú trestnú činnosť a vo väzení mal stráviť osem rokov.

Počas akcie „Legenda“ policajti vykonali aj štyri domové prehliadky a zaistili veci dôležité pre trestné konanie. „Aktuálne policajti NAKA preverujú aj možné spáchanie ďalších skutkov násilnej povahy zo strany obvinených tak na území Slovenskej republiky, ako aj v Maďarsku,“ dodala polícia.

Viac k témam: maďarská polícia, vražda, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovatelia NAKA spolu s maďarskou políciou vyriešili vraždu Slovákov spred niekoľkých rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu