Výsledná podoba Strategického priemyselného parku Nitra je stále otázna, štát rokuje s Jaguarom

10.9.2020 (Webnoviny.sk) – Štát intenzívne rokuje o konečnej podobe Strategického priemyselného parku Nitra, v rámci ktorého pôsobí aj Jaguar Land Rover. Ešte v roku 2015 bola totiž podpísaná zmluva o spolupráci pri realizácii tohto parku, v ktorej sa štát zaviazal, že pre potreby zamestnancov automobilky ako aj ostatných firiem sídliacich v parku, zabezpečí výstavbu občianskej vybavenosti.

Tento záväzok podľa konateľa spoločnosti MH Invest Borisa Kačániho platí. “Momentálne je stav taký, že intenzívne rokujeme s Jaguarom o zmysluplnosti jednotlivých objektov tejto občianskej vybavenosti. Pracujeme na právnej analýze, procesne ako túto vec zrealizovať, aby bol dodržaný zákon a aby štát pri tejto činnosti a investícii minul čo najmenej verejných zdrojov,” vyhlásil.

Spoločnosť MH Invest má dve hlavné úlohy, a to zabezpečiť dokončenie infraštruktúrnych projektov súvisiacich so Strategickým priemyselným parkom Nitra a správu a údržbu niektorých objektov v rámci tohto parku.

Viac k témam: MH Invest, priemyselný park Nitra – Sever
Zdroj: Webnoviny.sk – Výsledná podoba Strategického priemyselného parku Nitra je stále otázna, štát rokuje s Jaguarom © SITA Všetky práva vyhradené.