Vyžrebovanie Tipsport ligy čelilo kritike, podľa SZĽH sa situácii dalo predísť

15.8.2019 (Webnoviny.sk) – Vyžrebovanie nasledujúcej sezóny slovenskej najvyššej hokejovej súťaže vyvolalo v stredu nevôľu u niektorých účastníkov Tipsport ligy. Nesúhlas vyjadrili predovšetkým predstavitelia Banskej Bystrice, ktorým sa nepáčilo to, že “barani” odohrajú úvodný duel nového ročníka na klzisku Popradu a navyše budú hrať domáce duely v rovnakých termínoch ako Zvolen.

Návštevnosť štadiónov

Tento krok sa podľa vedenia majstra negatívne prejaví na návštevnosti štadiónov v danom regióne. Rovnaký názor zastávajú aj Zvolenčania, no Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) oponuje, že ani jeden z klubov neinformoval Ligovú radu o svojich požiadavkách.

“Ligová rada v stredu zverejnila informáciu o žrebe 1. kola extraligovej sezóny 2019/20. Vyžrebovanie súťaže odobril aj Richard Lintner, ktorý zastupuje v Ligovej rade záujmy extraligových klubov. Keďže Ligová rada nebola z jeho strany informovaná o požiadavkách HC´05 Banská Bystrica a HKM Zvolen, predložené vyžrebovanie extraligy seniorov na svojom utorňajšom zasadnutí schválila. Vzniknutej situácii sa dalo predísť, ak by zástupca extraligových klubov v Ligovej rade upozornil ostatných členov riadiaceho orgánu na nesúlad s požiadavkami dvoch extraligových účastníkov,” uvádza sa vo zväzovom stanovisku na webe HockeySlovakia.sk.

Zástupca v Ligovej rade

“Spoločnosť Pro-Hokej a jej akcionári majú plne vo svojej kompetencii určenie osoby, ktorá ich v Ligovej rade zastupuje. Musí byť v záujme extraligových klubov, aby mali v Ligovej rade zástupcu, ktorý dokáže ostatným členom riadiaceho orgánu extraligy seniorov tlmočiť ich požiadavky. Veríme, že sa kluby so vzniknutou situáciou vyrovnajú a zároveň, že v budúcnosti budú svoje požiadavky smerovať na Ligovú radu prostredníctvom svojho zástupcu pred uskutočnením jej rozhodnutí,” píše sa v stanovisku.

Nová sezóna slovenskej najvyššej hokejovej súťaži odštartuje vo štvrtok 12. septembra duelom medzi Košicami a bratislavským Slovanom. Zostávajúcich päť stretnutí úvodného kola bude na programe o deň neskôr.

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyžrebovanie Tipsport ligy čelilo kritike, podľa SZĽH sa situácii dalo predísť © SITA Všetky práva vyhradené.