Z Bieloruska vyslali strely Iskander na Ukrajinu, zasiahli letisko v meste Žytomyr

27.2.2022 (Webnoviny.sk) – Z Bieloruska na Ukrajinu v nedeľu podvečer vystrelili strely Iskander. Informoval o tom ukrajinský minister vnútra Anton Heraščenko, ktorý zverejnil zábery na sociálnej sieti Facebook.

Iskandery vystrelené proti Ukrajine z blízkosti Mazyru. To znamená, že niekde priniesli smrť…“ napísal v príspevku. Neskôr na komunikačnej platforme Telegram politik vysvetlil, že strely zasiahli letisko v meste Žytomyr. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Kancelária ukrajinského prezidenta už skôr počas nedele informovala, že delegácia z Ukrajiny sa stretne s ruskými predstaviteľmi na nekonkretizovanom mieste na bieloruských hraniciach. Ako informuje televízia CNN, námestník ministra vnútra Jevgenij Jenin povedal, že sa stretnutie uskutoční v pondelok ráno miestneho času.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Úrad ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského uviedol, že bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorý je spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina, „prijal zodpovednosť za zaručenie, že všetky lietadlá, vrtuľníky a rakety umiestnené na bieloruskom území zostanú na zemi počas cesty ukrajinskej delegácie, rozhovorov a návratu“.

Viac k témam: Rakety Iskander, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Z Bieloruska vyslali strely Iskander na Ukrajinu, zasiahli letisko v meste Žytomyr © SITA Všetky práva vyhradené.