Z väzenia na Haiti utieklo vyše štyristo väzňov, obeťou vzbury sa stal aj riaditeľ zariadenia

27.2.2021 (Webnoviny.sk) – Haitské úrady v piatok oznámili, že pri štvrtkovom úteku z väzenia zahynulo 25 osôb a na slobode sa ocitlo viac ako 400 trestancov. Medzi obeťami najväčšej a najsmrteľnejšej väzenskej vzbury za ostatné desaťročie je aj riaditeľ zariadenia a vodca vplyvného gangu.

Vodca gangu si slobodu neužil

Mnohí sa domnievajú, že cieľom vzbury vo väznici Croix-des-Bouquets na severovýchode metropoly Port-au-Prince bolo oslobodiť spomenutého vodcu gangu Arnela Josepha.

Ten bol na Haiti až do zatknutia v roku 2019 najhľadanejšou osobou pre početné obvinenia vrátane znásilnenia, únosov a vrážd.

Joseph sa v piatok, iba niekoľko hodín po úteku z väzenia, prevážal na motorke v meste L’Estére. Keď ho spozorovala hliadka, vytiahol zbraň a v následnej prestrelke s políciou prišiel o život.

Najväčší útek bol po zemetrasení

Úrady zatiaľ neposkytli mnoho podrobností o úteku. Informovali však, že medzičasom chytili približne 60 väzňov.

Najväčší útek z väzenia na Haiti v nedávnej histórii nastal po ničivom zemetrasení v roku 2010. Zo zariadenia v Port-au-Prince vtedy utieklo 4200 odsúdených.

Viac k témam: útek z väzenia, vzbura väzňov
Zdroj: Webnoviny.sk – Z väzenia na Haiti utieklo vyše štyristo väzňov, obeťou vzbury sa stal aj riaditeľ zariadenia © SITA Všetky práva vyhradené.