Za požiar v ďalšom sklade munície môžu podľa Rusov horúčavy. Ukrajinci ich vysmiali a sú zvedaví, či budú explodovať i v chlade

24.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský sklad munície v Belgorodskej oblasti na juhu krajiny zachvátil požiar, pričom ide už o druhý takýto incident v priebehu týždňa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Gubernátor oblasti Vjačeslav Gladkov za dôvod požiaru označil samovznietenie v dôsledku horúceho počasia. Pri požiari nebol nikto zranený.

Oh no! Another detonation of ammo depot in the Belgorod region, Russia.?#Belgorod #Putin #Russia #Rusia #Russian #Russie #Russland #Ukraine #Ukraina #Ukraina #Ukrainian #Ucrania #Ucraina #Ucraini #Россия #Putin #NATO #Україна #روسيا #أوكرانيا #乌克兰 #俄罗斯 #ロシア #ウクライナ pic.twitter.com/iMwy4vg8nB
— Herry (@HerryNapit) August 23, 2022

Ukrajina však reagovala vyhlásením, že onedlho sa ukáže, či munícia exploduje aj v chlade.

„O niekoľko mesiacov zistíme, či ruská munícia môže vybuchovať v dôsledku chladu,“ uviedlo na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter ukrajinské ministerstvo obrany.

„Piatimi hlavnými dôvodmi náhlych explózií v Rusku sú: zima, jar, leto, jeseň a fajčenie,“ dodal rezort. Informuje o tom portál news.sky.com.

Another detonation of ammo „due to the heat“ in the Belgorod region in russia. In a few months we will find out whether russian ammo can explode because of the cold.
The five main causes of sudden explosions in ?? are: winter, spring, summer, autumn and smoking.
— Defense of Ukraine (@DefenceU) August 23, 2022

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Muničný sklad, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Za požiar v ďalšom sklade munície môžu podľa Rusov horúčavy. Ukrajinci ich vysmiali a sú zvedaví, či budú explodovať i v chlade © SITA Všetky práva vyhradené.