Home Správy Slovensko Začal sa proces s takáčovcami, k šestnástim obžalovaným pribudol aj advokát

Začal sa proces s takáčovcami, k šestnástim obžalovaným pribudol aj advokát

28.10.2021 (Webnoviny.sk) – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku začal vo štvrtok proces s údajnými členmi zločineckej skupiny takáčovci. V tomto prípade bolo pôvodne obžalovaných 16 osôb, súd však k veci pripojil aj obžalobu proti advokátovi Martinovi R.

Dvaja z obžalovaných sú stíhaní väzobne a Ľubomír K. prezývaný Kudla si už odpykáva právoplatný trest 25 rokov väzenia. Medzi obžalovanými je napríklad aj Richard B., ktorý je stíhaný v kauze vraždy Miroslava Sýkoru so skupiny sýkorovcov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Súdny proces v kauze zločineckej skupiny takáčovcov (fotografie)

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj v Petržalke a v centre hlavného mesta od 90-tych rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby či herne. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci, sa stal údajným bosom skupiny Ľubomír K. prezývaný Kudla. Ten si momentálne odpykáva právoplatný trest 25 rokov väzenia za objednávku vraždy podnikateľa Romana Krajčího. Národná kriminálna agentúra podnikla voči členom skupiny v roku 2017 akciu Aladin a následne v roku 2019 aj akciu Apač.

Viac k témam: Akcia Apač, Mafia, Súdny proces, Sýkorovci, Takáčovci, Vražda Miroslava Sýkoru
Zdroj: Webnoviny.sk – Začal sa proces s takáčovcami, k šestnástim obžalovaným pribudol aj advokát © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version