Home Správy Záchranári našli telá všetkých obetí havárie lietadla na Kamčatke, rodiny obetí dostanú...

Záchranári našli telá všetkých obetí havárie lietadla na Kamčatke, rodiny obetí dostanú miliónové odškodné

9.7.2021 (Webnoviny.sk) – Záchranári našli už všetky telá obetí nehody lietadla na ruskom Ďalekom východe. Tiež sa im podarilo získať jednu z čiernych skriniek stroja.

Lietadlo Antonov An-26 havarovalo v utorok, keď smerovalo z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana na Kamčatke a zjavne sa pokúšalo pristáť v zlom počasí.

Lietadlo sa chystalo na pristávanie, keď s ním zhruba desať kilometrov od letiska v Palane stratili kontakt a zmizlo z radaru. Nikto zo šiestich členov posádky a 22 pasažierov haváriu neprežil.

Našla sa jedna z čiernych skriniek

Vrak lietadla našli ešte v utorok na pobreží Ochotského mora, ďalšie časti vo vode. Záchrannú a pátraciu operáciu komplikovala ťažká prístupnosť miesta a počasie.

Do stredy záchranári našli 19 obetí. Zvyšok zosnulých našli v piatok, zároveň aj jednu z čiernych skriniek. Zatiaľ nie je jasné, či je to hlasový záznamník alebo záznamník letových údajov.

Trojdňový smútok na Kamčatke

Po nešťastí vyhlásili na Kamčatke 3-dňový smútok. Rodiny obetí dostanú viac ako 3,5 milióna rubľov v rámci kompenzácií od leteckej spoločnosti, poisťovní a dotácií od regionálnej vlády.

Polícia v tejto veci začala vyšetrovanie a preskúmava tri možné príčiny havárie – počasie, zlyhanie zariadenia alebo chyba pilota.

(1 EUR = 89,0266 RUB)

Viac k témam: čierna skrinka, nehoda lietadla, úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – Záchranári našli telá všetkých obetí havárie lietadla na Kamčatke, rodiny obetí dostanú miliónové odškodné © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version