Záhadný ľúbostný život Vladimíra Putina

0
Záhadný ľúbostný život Vladimíra Putina

Vzťahy Vladimíra Putina a počet jeho detí sú v ruských médiách tabu, hoci iné zábery z jeho súkromia sa dostali asi do všetkých svetových médií.

V priebehu posledných rokov propagačné fotografie Vladimíra Putina – na ktorých sa ocitol v sibírskej divočine polonahý, užíval si rybársky výlet bez košele a kúpal sa v ľadovom jazere – opakovane vzbudil na internete pozornosť.

Ale zatiaľ čo ruský prezident zjavne nemá problém vidieť svoje prakticky nahé telo naprieč svetovými médiami, jeden kľúčový aspekt svojho života neustále držal pod pokrievkou: svoje romantické záujmy.

V priebehu rokov boli ruskí novinári ohrození a v niektorých prípadoch bola ich kariéra zničená, keď sa pokúšali informovať o Putinovom milostnom živote. „Dokonca aj opozičná tlač – ktorá pravidelne píše o korupcii v najbližšom Putinovom kruhu – si dávala pozor na písanie o Putinových ženách,“ povedal The Spectator.

Do dnešného dňa zostáva počet Putinových detí a jeho milostný život pre ruské médiá tabu.

Na rozdiel od toho, Putin nemá žiadne výčitky voči osobným útokom na politických oponentov v období, ktoré The Economist opísal ako ruskú „novú éru represie“. Čo teda vlastne vieme o súkromnom živote muža, ktorý riadi superveľmoc od prelomu tisícročia?

Manželstvo s letuškou

Putinova bývalá manželka Ľudmila Putinová kedysi pracovala ako letuška, čo bola v sovietskej ére veľmi žiadaná práca. Stretli sa začiatkom 80. rokov, keď ich spoločný priateľ pozval oboch do divadla „Spriatelil som sa s Lydmilou, mojou budúcou manželkou,“ pripomenul Putin v tom, čo The Washington Post na bývalej prezidentskej webovej stránke opísal ako „nevášnivú záležitosť“.

„Pochopil som, že ak sa ďalšie dva alebo tri roky neožením, nikdy sa neožením. Aj keď som si, samozrejme, vytvoril zvyk viesť slobodný život. Ľudmila to vykorenila.“ Na snímkach z ich svadobného dňa 28. júla 1983 je „Putinová zahalená v dlhom bielom šále a Putin natlačený v čiernom obleku“, píše denník.

S bývalou manželkou Ľudmilou sa v roku 2013 rozviedol, zdroj: Getty images

V polovici 80. rokov sa im narodili dve dcéry; jedna je teraz 36-ročná genetička a druhá 34-ročná matematička. Putin nikdy „verejne neidentifikoval svoje deti okrem toho, že povedal, že má dve dcéry“, uviedol The Post.

V roku 2019 reportérka BBC Rusko Farida Rustamová požiadala ruského vodcu, aby priznal, že tieto dve ženy boli jeho dcéry. „Vaši starí priatelia, manažéri štátnych spoločností, pomáhajú týmto dvom ženám s ich obchodnými operáciami,“ vysvetlila. Putin odmietol.

Putinovci sa rozišli po 30 rokoch

Putinovci oznámili rozchod v roku 2013, tri desaťročia po svadbe. „Nie je jasné, kedy presne sa ich manželstvo začalo rozpadať, ale každý naznačuje, že to vyplynulo z ich odlišných osobností,“ uviedol The Post.

Rastúca pozornosť na Putina vyviedla Ľudmilu z miery a na verejnosti ju ku koncu manželstva bolo vídať len zriedka, dokonca aj samotnú, čo vyvolalo špekulácie, že bola v kláštore. V roku 2013 The Moscow Times uviedli, že raz povedala priateľovi, že Putin je „upír“, na čo Putin odpovedal, že každý, kto dokáže vvydržať s jeho manželkou tri týždne, si „zaslúži pomník“.

Prečítajte si aj: Nie každý Putin je vrah, hovorí menovec Vladimíra Putina

Putinové dcéry – staršia Maria je vydatá za belgičana Jorrita Faassena. Katerina je akrobatická tanečníčka a vydala sa za ruského miliardára Kirilla Shamalova, ale rozviedli sa.

Aféra s „upratovačkou, z ktorej sa stal multimilionárka“

V roku 2020 zverejnila nezávislá investigatívna ruská mediálna platforma Proekt sériu odhalení, ktoré zahŕňali tvrdenie, že Putin mal počas manželstva s Putinovou pomer so ženou menom Svetlana Krivonogikh, keď sa prvýkrát stal prezidentom v roku 1999.

Svetlana Krivonogikh

Stránka tiež tvrdila, že Putin splodil Luizu (Elizavetu) Rozovú, dcéru Krivonogikh, ktorú Daily Mail opísal ako „milenku“ – a že z upratovačky sa vďaka tomu stala milionárka.

The Spectator analyzujúc Rozovej kanál na Instagrame napísal, že je vidieť fotografie raňajok 18-ročného dievčaťa, selfie v bikinách a „inteligentného parížskeho bytu“, ale „nikdy neuvidíte jej tvár“. Prečo? Pretože Luiza „nápadne pripomína Vladimíra Putina“.

Po zverejnení Proektovho odhalenia ruský štátny dozorný orgán pre médiá zablokoval webovú stránku. Putin chcel, aby sa tento príbeh nedostal pred verejnosť, „aby si ochránil svoj imidž zástancu „tradičných hodnôt“, napísal Roman Badanin, bývalý šéfredaktor Proektu, vo The Washington Post.

Takmer všetci Proektovi reportéri boli označení ako „zahraniční agenti“ a ruské úrady začali vyšetrovanie urážky na cti proti trom novinárom vrátane Badanina, čo ho prinútilo opustiť svoju vlasť a presťahovať sa do Spojených štátov.

Očarujúci život v lietadle

V októbri uniknuté dokumenty Pandora Papers odhalili, že Svetlana Krivonogikh kúpila to, čo The Spectator opísal ako „honosný byt na štvrtom poschodí v Monacu za 4 milióny dolárov“ prostredníctvom fiktívnej spoločnosti. Dokumenty tiež ukázali, že jej súčasný majetok presahuje 100 miliónov dolárov.

„Vo väčšine krajín by sa takéto obvinenia o sexe, peniazoch a moci okamžite stali ústredným bodom národnej konverzácie, ale nie v Rusku.“ Krivonogikh a jej dcéra pravidelne zverejňujú zábery zo svojich „okúzľujúcich životov v lietadlách“ na sociálnych sieťach a pokojne to robia bez strachu z následkov kvôli „klíme strachu a takmer úplne zastrašeným médiám“, dodal magazín.

Svetlana s dcérou Elizavetou

Vzťah s olympijskou gymnastkou

Hovorí sa, že Putin má vzťah s Alinou Kabaevovou, bývalou olympijskou gymnastkou a ruskou poslankyňou. Popieral, že by mal pomer so zlatou medailistkou, odkedy o ich údajnom vzťahu prvýkrát informoval Moskovský korrespondent v roku 2008. Po zverejnení odhalení boli noviny nútené skončiť.

V septembri 2013 Putinov politický rival Alexej Navaľnyj tvrdil, že Putin a Kabaeva sa vzali, ale Putinov hovorca tieto tvrdenia odmietol. Putin aj Kabaeva boli videní nosiť snubné prstene na zimných olympijských hrách v Soči v roku 2014 a Kabaeva bola vybraná ako nositeľka pochodne na otváracom ceremoniáli, čo opäť vyvolalo špekulácie o tom, že je obľúbenkyňou ruského vodcu, uviedla BBC.

Všeobecne sa predpokladá, že Kabaeva je matkou ďalšieho Putinovho potomka, a to môžu byť jedno až dve deti, v závislosti od toho, ktorým fámam sa človek rozhodne veriť,“ uviedol Forbes.

Alina Kabaeva

Žiadne Kabaevovej deti neboli nikdy verejne potvrdené, „vrátane nedávnej správy, že má dvojičky chlapcov“. V auguste sa Kabaeva prvýkrát verejne objavila po viac ako dva a pol roku, keď sa zúčastnila politickej diskusnej relácii 60 Minutes na kanáli Rossiya 1, kde sa diskutovalo o olympijských hrách v Tokiu v roku 2020. „Neopýtali sa jej na Putina, ani sa jej nepýtali, či je tajnou prvou dámou Ruska,“ informoval denník The Mirror.

Zdroj: https://www.google.com/amp/s/www.theweek.co.uk/news, timesofindia.indiatimes.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu