Home Správy Slovensko Zákon o preukazovaní pôvodu majetku je nefunkčný, Žilinka požiadal Kolíkovú o vytvorenie...

Zákon o preukazovaní pôvodu majetku je nefunkčný, Žilinka požiadal Kolíkovú o vytvorenie expertnej skupiny

14.4.2021 (Webnoviny.sk) – Zákon o preukazovaní pôvodu majetku je nefunkčný a prakticky neaplikovateľný. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý požiadal ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí) o vymajetotvorenie expertnej pracovnej skupiny.

Jej cieľom má byť príprava legislatívnej zmeny, umožňujúcej efektívne a účinné odčerpávanie majetku nadobudnutého z nelegálnych príjmov.

Generálna prokuratúra SR považuje odoberanie výnosov a majetku nadobudnutého z nelegálnych zdrojov za jednu z najvyšších priorít. Preto je pripravená aktívne participovať na príprave takého zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ktorý bude efektívny a splní sledovaný účel,“ zdôraznil Žilinka.

Dodal, že generálna prokuratúra poskytne expertné kapacity, poznatky a skúsenosti z aplikačnej praxe, nevyhnutné pre prípravu legislatívnych zmien.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: generálny prokurátor, majetok, zákon o preukazovaní pôvodu majetku
Zdroj: Webnoviny.sk – Zákon o preukazovaní pôvodu majetku je nefunkčný, Žilinka požiadal Kolíkovú o vytvorenie expertnej skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version