Zamestnanosť na Slovensku i naďalej klesá, o prácu prichádzajú ľudia v priemysle aj ubytovacích službách

12.4.2021 (Webnoviny.sk) – Pokles zamestnanosti v slovenskom priemysle pokračoval aj vo februári tohto roka. Ako informoval Štatistický úrad SR, v druhom mesiaci tohto roka sa zamestnanosť v priemysle medziročne znížila o 5,7 percenta. Zamestnanosť v tomto odvetví tak klesla dvadsiaty mesiac po sebe. Do júna 2019 pritom zamestnanosť v priemysle medziročne nepretržite rástla takmer šesť rokov.

Zamestnanosť sa vo februári tohto roka medziročne zvýšila len v informačných a komunikačných činnostiach, a to o symbolických 0,1 percenta. Okrem priemyslu zamestnanosť klesla aj v ubytovaní o 20,4 percenta, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 16,8 percenta, v stavebníctve o 10,1 percenta, vo veľkoobchode o 8 percent, v maloobchode o 4,8 percenta, v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,2 percenta, v doprave a skladovaní o 3,7 percenta a vo vybraných trhových službách o 1,5 percenta.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

V priemere za dva mesiace tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška vzrástla zamestnanosť len v informačných a komunikačných činnostiach, a to o 0,2 percenta.

Klesla v ubytovaní o 22,7 percenta, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 14,4 percenta, stavebníctve o 9,9 percenta, veľkoobchode o 7,8 percenta, priemysle o 6,1 percenta, maloobchode o 4,9 percenta, doprave a skladovaní o 4,1 percenta, predaji a oprave motorových vozidiel o 3,9 percenta a vo vybraných trhových službách o 0,9 percenta.

Viac k témam: gastrosektor, priemysel, zamestnanosť na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanosť na Slovensku i naďalej klesá, o prácu prichádzajú ľudia v priemysle aj ubytovacích službách © SITA Všetky práva vyhradené.