Zamestnávatelia chcú stratégiu návratu k normálnemu životu, vládu kritizujú za chaoticky prijímané opatrenia

0
Zamestnávatelia chcú stratégiu návratu k normálnemu životu, vládu kritizujú za chaoticky prijímané opatrenia

21.1.2021 (Webnoviny.sk) – Zamestnávatelia vyzývajú vládu, aby do boja s koronakrízou vniesla koncepčnosť a strategický prístup. Nepredvídateľnosť prijímaných opatrení, absencia odbornej diskusie či akejkoľvek stratégie podľa nich ešte viac umocňujú negatívne dopady pandémie na podnikateľské prostredie i spoločnosť.

Chýba cestovná mapa

Zároveň požadujú okamžitú prezentáciu celkovej stratégie návratu k normálnemu životu. Informujú o tom prostredníctvom štvrtkovej tlačovej správy.

Viac o téme: Koronavírus

Členovia Asociácie priemyselných zväzov, Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR a Republikovej únie zamestnávateľov sú znepokojení pretrvávajúcou nekoncepčnosťou riadenia protipandemických opatrení.

„Firmám i obyvateľstvu dlhodobo chýba cestovná mapa, ktorá by umožňovala predvídať jednotlivé kroky vlády či hygienikov,“ konštatujú.

Zmeny na poslednú chvíľu

Mnohé opatrenia sú podľa nich prijímané chaoticky a často oznamované či menené na poslednú chvíľu. Firmám to spôsobuje nemalé problémy a sťažuje akékoľvek i krátkodobé plánovanie.

Osobitným problémom je podľa zamestnávateľov aj školstvo a predlžovanie distančného vzdelávania detí. „Ak sa situácia nezmení, v budúcnosti budeme čeliť obrovskému prepadu vzdelanostnej úrovne žiakov a študentov. Dištančné štúdium v dnešnej forme nie je dostatočnou náhradou prezenčného štúdia,“ upozorňujú.

Z pohľadu zamestnávateľských organizácií je pritom alarmujúca situácia v strednom, ale aj vysokom školstve.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, Koronavírus, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnávatelia chcú stratégiu návratu k normálnemu životu, vládu kritizujú za chaoticky prijímané opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu