Domov Správy Zaočkovaní ľudia prichádzajúci do Británie sa už nebudú musieť testovať na koronavírus

Zaočkovaní ľudia prichádzajúci do Británie sa už nebudú musieť testovať na koronavírus

24.1.2022 (Webnoviny.sk) – Britská vláda v pondelok oznámila, že ruší povinnosť testov na koronavírus u vakcinovaných ľudí, ktorí zo zahraničia prichádzajú do Anglicka.

Premiér Veľkej Británie Boris Johnson uviedol, že „táto krajina je otvorená podnikaniu, otvorená cestovaniu, preto prichádzajúci ľudia už nebudú musieť absolvovať test, ak sú vakcinovaní, ak sú vakcinovaní dvomi dávkami“.

Firmy rozhodnutie privítali

Britský minister dopravy Grant Shapps informoval, že táto zmena nadobudne účinnosť 11. februára, čiže počas britských polročných školských prázdnin.

Firmy podnikajúce v turizme a cestovaní, ktoré sú poškodzované protipandemickými reštrikciami, rozhodnutie vlády privítali, pretože robí z Veľkej Británie jednu z najotvorenejších krajín na svete.

Historický deň

Tim Alderslade, generálny riaditeľ združenia britských leteckých spoločností Airlines U.K., uviedol, že ide o „historický deň“.

„Takmer dva roky od zavedenia úvodných reštrikcií proti pandémii COVID-19 dnešné oznámenie dostáva medzinárodné cestovanie k takmer úplnej normálnosti pre úplne zaočkovaných ľudí,“ konštatoval.

Viac k témam: Cestovanie, COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Zaočkovaní ľudia prichádzajúci do Británie sa už nebudú musieť testovať na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version