Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, kedy budeme mať európsky Green Pass?

0
Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, kedy budeme mať európsky Green Pass?

Každý slovenský občan, ktorý bol zaočkovaný, sa vo veľmi krátkom čase stane majiteľom „prechodného“ certifikátu. A od 26. júna aj štandardného európskeho „zeleného pasu“ Green Pass. Na zverejnenom videu o tom ubezpečuje minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Ako dopĺňa, Slovensko sa ako člen Európskej únie dohodlo, ze 26. júna zavedie spoločné európske Green passy. V stredoeurópskom priestore však zároveň vznikla iniciatíva skoršieho otvárania hraníc na základe vzájomného uznávania národných certifikátov.

Samozrejme, v skorej dobe tak urobíme aj my. Môžem všetkých ubezpečiť, že občania, ktorí budú zaočkovaní, už tento týždeň dostanú takýto dokument, ktorý bude samozrejme platný pri prechode hraníc s krajinami, ktoré s nami susedia,“ uviedol minister.

Stále pritom platí, že takéto potvrdenie si môžu vypýtať od svojho všeobecného lekára a čoskoro ho bude možné získať aj z databáz rezortu zdravotníctva.

Prečítajte si aj: Digitálny COVID automat vám ukáže aké opatrenia proti koronavírusu platia na Slovensku v jednotlivých okresoch

Zdroj: Webnoviny.sk – Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, európsky Green Pass bude koncom júna © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu