Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

KORONAVÍRUS MAGAZÍN

Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, kedy budeme mať európsky Green Pass?

Sita
Zdieľať

Každý slovenský občan, ktorý bol zaočkovaný, sa vo veľmi krátkom čase stane majiteľom „prechodného” certifikátu. A od 26. júna aj štandardného európskeho “zeleného pasu” Green Pass. Na zverejnenom videu o tom ubezpečuje minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Ako dopĺňa, Slovensko sa ako člen Európskej únie dohodlo, ze 26. júna zavedie spoločné európske Green passy. V stredoeurópskom priestore však zároveň vznikla iniciatíva skoršieho otvárania hraníc na základe vzájomného uznávania národných certifikátov.

Samozrejme, v skorej dobe tak urobíme aj my. Môžem všetkých ubezpečiť, že občania, ktorí budú zaočkovaní, už tento týždeň dostanú takýto dokument, ktorý bude samozrejme platný pri prechode hraníc s krajinami, ktoré s nami susedia,” uviedol minister.

Stále pritom platí, že takéto potvrdenie si môžu vypýtať od svojho všeobecného lekára a čoskoro ho bude možné získať aj z databáz rezortu zdravotníctva.

Prečítajte si aj: Digitálny COVID automat vám ukáže aké opatrenia proti koronavírusu platia na Slovensku v jednotlivých okresoch

Zdroj: Webnoviny.sk – Zaočkovaní Slováci dostanú prechodný certifikát, európsky Green Pass bude koncom júna © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X