Západné krajiny sa môžu inšpirovať Slovenskom. Amerika je na tom najhoršie

0
Západné krajiny sa môžu inšpirovať Slovenskom. Amerika je na tom najhoršie

Pre západ je prvoradý biznis a fungovanie ekonomiky. Na druhom mieste sú ľudia. Až potom, čo západné krajiny zaznamenali množstvo skutočných obetí a situácia sa dá prirovnať k vojne, začínajú sa postupne „zobúdzať“ a stavať k vírusu zodpovedne. 

Zodpovednosť a začína u jednotlivca, ktorý chráni seba aj svoje okolie a nemusí ho pritom kontrolovať polícia, aby sa choval ohľaduplne a neporušoval pravidlá. Inšpirácia by mala prichádzať zhora. Amerike chýbala, Nemecku tiež. Švajčiarsko je prekvapivo na ôsmej priečke v počte nakazených. Prečo? Slovo demokracia je u nich odpoveď. Ale čo je to demokracia? Veď tá demokracia by mala končiť tam, kde môže ohroziť iného človeka.

Našu demokraciu nám nikto nevezme

V Nemecku občania pri nákupoch potravín bez rúška hlásajú: „Našu demokraciu nám nikto nevezme“. Moja švagriná je tam zúfalá. Akonáhle vstúpi do Kauflandu s cieľom nakúpiť, a prirodzene je chránená „najnovšími módnymi doplnkami“, pozerajú sa na ňu ako na blázna alebo chorú, od ktorej sa držia čo najďalej, lebo rúška nosia vraj len chorí. Každý deň jej nabehnú do domu robotníci bez rúšok, ktorí chrchlajú, lebo prekonali teraz teploty, ale už je to dobre, už to prechádza. Nestačí sa čudovať, nehovoriac o tom, že netuší, ako by mohla uchrániť svojho malého syna. Zo Švajčiarska mi môj brat pravidelne hlási, ako to tam vyzerá. Hodnotí však často podľa seba a on má svoju mieru zodpovednosti nastavenú extrémne. Švajčiari majú síce stav núdze, ale voľný pohyb nezakázali…

Babiš odporúča Trumpovi boj s vírusom českým spôsobom, napísal mu to na sociálnej sieti

Španielov či Talianov musí kontrolovať polícia

Nevedomosť, ignorácia, sebectvo a napĺňanie si vlastných potrieb. Španielom uzavreli mestá a trvajú už aj na tom, aby občania ostávali a fungovali vrámci svojich zón, kde bývajú. Inými slovami, nepustia ich do obchodu, ktorý je mimo ich lokality. Napriek tomu majú neustále x prípadov, ktoré si potrebujú nakúpiť „lepšiu šunku“ a vydávajú sa tak na druhý koniec mesta. Doteraz nechápu závažnosť pandémie. Situácia je zúfalá. Na internete sú stovky videí, ktoré poukazujú na reálnu situáciu.

Vopred vás upozorňujem, že po tomto videu si možno aj poplačete:

https://www.facebook.com/ostefik/videos/10216460870859806/

Testovanie kolektívnej imunity

Kto sa chce pridať a otestovať? Mnohí sa už „úspešne“ otestovali. A mnohí umreli. Amerika je na tom vo svetovom rebríčku úplne najhoršie. Hlási dvojnásobok nakazených, ako Čína. Ako víťazí nad vírusom Čína? Oplatí sa prečítať si článok nižšie.

Ako Čína úspešne bojuje s koronavírusom a prečo sa jej to darí. Čo robí Európa zle?

Kto bude robiť biznis, keď umrú ľudia?

Američania očakávajú veľké víťazstvo nad Covid-19, iné krajiny to tak nedokážu. To je najnovšie vyhlásenie Donalda Trumpa. V najhoršom čase tvrdí, že Spojené štáty sú „dobre pripravené“, čo sa týka dostupnosti pľúcnych ventilátorov. Podľa jeho slov ventilátory v súčasnosti vyrába najmenej desať amerických firiem, niektoré by dokonca mohli smerovať na export.

“Hovoríme, pokračujte v tom, lebo, úprimne – iné krajiny to nikdy nedokážu,” poznamenal Trump. Keď však nazrieme do New Yorku, kde ľudia umierajú doslova na ulici a nemajú už kam ukladať mŕtve telá, znie celá jeho maškaráda na zaplakanie. Telá nakladajú vysokozdvižným vozíkom do kamiónov. Nižšie je video, ktoré vám radšej neodporúčam pozerať. Je to veľmi smutná realita. Amerika zareagovala na celú situáciu o mesiac neskôr ako iné krajiny.

Podľa odhadov by mohla súčasná kríza v USA vyvrcholiť o dva týždne. Trump si myslí, že “najbližších 30 dní bude náročných”, avšak sociálna izolácia môže zachrániť mnohé životy. “Čaká nás veľké víťazstvo,” uisťuje Američanov prezident.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu