Zástupcu Guaidóa zatkla štátna tajná služba, po neúspešnom prevrate čelí obvineniu z velezrady

CARACAS 9. mája (WebNoviny.sk) – Zástupcu venezuelského opozičného lídra Juana Guaidóa zatkla štátna tajná služba Sebin. Edgar Zambrano, podpredseda Národného zhromaždenia, odmietol vystúpiť zo svojho auta, a tak ho odtiahli do väznice.

Obvinenie z velezrady

Líder strany Demokratická akcia Carlos Prosperi novinárom povedal, že chvíľu pred zatknutím sa stretol so Zambranom v hlavnom meste Caracas. Ako dodal, politika zrejme previezli do väzenia El Helicoide v centre mesta. Guaidó už označil celú situáciu za “absurdnú“.

Politika zatkli deň po tom, ako venezuelský súd nariadil obvinenie z velezrady voči Zambranovi a ďalším šiestim členom Národného zhromaždenia. Dôvodom je ich účasť na neúspešnom vojenskom prevrate.

Krvavé zrážky medzi demonštrantmi a políciou

Guaidóa uznalo za dočasného prezidenta Venezuely viac ako 50 krajín. Venezuelský prezident Nicolás Maduro obklopený veliteľmi v uniformách nedávno vyzval ozbrojené sily krajiny, aby spoločne bojovali proti “zradcom“.

Guaidó predtým vyzval armádu, aby sa postavila na ich stranu. Namiesto toho však nasledovali krvavé zrážky medzi demonštrantmi a políciou v mestách naprieč krajinou.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zástupcu Guaidóa zatkla štátna tajná služba, po neúspešnom prevrate čelí obvineniu z velezrady © SITA Všetky práva vyhradené.