Zatvorené úrady nezabránili svadbe, pár na ulici z okna zosobášil kamarát (video)

22.3.2020 (Webnoviny.sk) – Reilly Jennings a Amanda Wheeler z New Yorku sa rozhodli zosobášiť v čase obmedzení pre šírenie nového koronavírusu na ulici, pričom celý obrad viedol ich kamarát Matt Wilson z okna svojho bytu na štvrtom poschodí, aby sa chránil voči vírusu. Dvojica si povedala „áno“ na Washington Heights na Manhattane.

Pár sa chcel zosobášiť v októbri. Pre strach zo zhoršenej situácie súvisiacej s koronavírusom sa však rozhodli pre skorší obrad. Vo štvrtok navštívili sobášnu miestnosť a získali potrebné povolenie. V piatok sa však dozvedeli, že starosta mesta Bill de Blasio zatvoril úrady.

Viac o téme: Koronavírus

Jennings prezradila, že im neskôr Wilson oznámil, že má oprávnenie vykonávať civilné sobáše a ponúkol im svoju službu. Spýtali sa ho, či by ich mohol zosobášiť do 90 minút a on súhlasil. „Ukončili sme pracovné stretnutia, obliekli sme sa, zobrali sme nejaké kvety a namierili sme si to k jeho bytu, ktorý je hneď za rohom,“ objasnila.

Wilson počas obradu z okna čítal aj pasáž z románu Láska v čase cholery (1985), ktorý napísal Gabriel García Márquez. Dvojici zablahoželali aj okolití obyvatelia.

View this post on Instagram The most perfectly New York moment amidst a crazy time. The magic of this city, our down AF friends, and most importantly @wheelsfit will never be lost on me. Also. Hire @iknowmattwilson for EVERY WEDDING EVER! A post shared by Reilly Jennings (@reillyjennings) on Mar 21, 2020 at 7:47am PDT

Viac k témam: Koronavírus, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk – Zatvorené úrady nezabránili svadbe, pár na ulici z okna zosobášil kamarát (video) © SITA Všetky práva vyhradené.