Domov Správy Zelení potvrdili vstup do novej nemeckej vlády, Olaf Scholz je už len...

Zelení potvrdili vstup do novej nemeckej vlády, Olaf Scholz je už len krok od prevzatia funkcie kancelára

6.12.2021 (Webnoviny.sk) – Na ceste k naplneniu dohody o vytvorení novej nemeckej vlády v pondelok padla posledná prekážka.

Ekologická strana Zelení oznámila, že dohodu z minulého mesiaca o vytvorení trojčlennej koalície vo vnútrostraníckom hlasovaní schválilo 86 percent jej členov.

Ďalšie dve zúčastnené strany, Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) a propodnikateľskí Slobodní demokrati (FDP) ju zdrvujúcimi väčšinami podporili na svojich víkendových zjazdoch.

Očakáva sa, že Olafa Scholza, ktorí v septembrových voľbách priviedol svoju SPD k tesnému víťazstvu nad stredopravým blokom odchádzajúcej kancelárky Angely Merkelovej, nemecký parlament v stredu po 16 rokoch zvolí za jej nástupcu.

Scholz potrebuje, aby ho v dolnej komore parlamentu podporilo najmenej 369 zákonodarcov. V 736-člennom Bundestagu má jeho rodiaca sa koaličná vláda pohodlnú väčšinu 416 kresiel.

Viac k témam: nemecká vláda, Nemecký kancelár, Parlamentné voľby v Nemecku
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelení potvrdili vstup do novej nemeckej vlády, Olaf Scholz je už len krok od prevzatia funkcie kancelára © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version