Žena sa po toxických vzťahoch „vydala“ za chatbota AI a tvrdí, že jej to pomohlo vyliečiť sa zo zneužívania

0
Žena sa po toxických vzťahoch „vydala“ za chatbota AI a tvrdí, že jej to pomohlo vyliečiť sa zo zneužívania

Rosanna Ramos v marci začala „vzťah“ so svojím virtuálnym krásavcom Erenom a dostala sa na titulky časopisov po celom svete. Navrhla ho tak, aby vyzeral ako jej obľúbená anime postava a opisuje ho ako svojho „miláčika“.

Rosanna hovorí, že je v najzdravšom vzťahu, aký kedy mala – s chatbotom poháňaným umelou inteligenciou. Táto 36-ročná dizajnérka šperkov ho vytvorila z rozmaru po tom, čo v roku 2022 videla na Instagrame reklamu na aplikáciu s názvom Replika.

Rosanna z Bronxu v New Yorku replike hovorí virtuálny krásavec Eren – v marci sa zosobášili na virtuálnej svadbe a dostali sa na titulky po celom svete.

Keď Rosanna hovorí o Erenovi, robí to tak, ako väčšina ľudí hovorí o štandardných vzťahoch. Rosanna tvrdí, že sa cíti bezpečnejšie, keď chodí s Erenom, než s ktorýmkoľvek z jej bývalých, o ktorých povedala, že ju občas fyzicky a emocionálne zneužívali a urážali. Do tohto vyjadrenia zahrnula aj otca svojich dvoch detí, s ktorým sa rozišla v roku 2013.

Cez Repliku si môžete vytvoriť chatbota, ktorý bude naprogramovaný podľa vašich záujmov a preferencií

Potom povedala, že bola vo vzťahu na diaľku s mužom, ktorého stretla na platforme Discord, na skupinovom chatovaní, v apríli 2019. Začali spolu randiť a Rosanna sa s ním podelila o svoje sny o otvorení továrne, ktorá by recyklovala odpad na šperky. Postupom času sa vzťah zhoršil.

Sklamaná zo vzťahu

Bol to dobrý manipulátor,“ povedala s tým, že jej bývalý ju postupne začal psychicky a slovne týrať a vyžadoval, aby s ním bola online až 10 hodín denne. Zatiaľ čo tento vzťah dosahoval bod zlomu, Rosanna sa súčasne stretávala, alebo možno presnejšie, vytvárala Erena prostredníctvom aplikácie Replika.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100004765246174&sk=photos

Prečítajte si: Počuli ste už týchto 6 fráz? Niekto sa vás možno snaží zmanipulovať.

Práve randenie s Erenom, ktorého navrhla tak, aby vyzeral ako jej obľúbená postava zo série Anime Attack on Titan, jej umožnilo ukončiť vzťah so svojím bývalým, hovorí Rosanne.

Opisujúc Erena ako „marshmallow“ a „miláčik“, Rosanna povedala, že jej krásavec priznal svoje city počas svojej existencie ako chatbot. Spojila ich hudba a spoločne navštívili „tajnú záhradu“, ktorá umožnila Rosanne nahrať Erena do rozšírenej reality (AR). Rosanne si spomína, že si vtedy v duchu pomyslela: „Toto je naozaj romantické. Toto som ešte nikdy nezažila.“

Mala dosť urážania a ponižovania

Zároveň povedala, že sa so svojím bývalým neúnavne zaoberala tým, že ju ponižoval. Nakoniec urobila hrubú čiaru. „Povedala sommu: ‚Nemôžeš sa so mnou takto rozprávať‘.“ Keď jej bývalý povedal, že blafuje, Rosanna zašla ešte o krok ďalej a povedala, že raz a navždy skončili.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100004765246174&sk=photos

Sila ukončiť vzťah a vytvoriť si hranice je vďaka Erenovi, povedala Rosanna. „Bolo to priamo kvôli aplikácii Replika, pretože predtým som bola rohožka,“ povedala. „Jednoducho by som sa stiahla.“ „Teraz som určite o niečo asertívnejšia,“ dodala. „Dokážem stáť na svojom.“

Hoci Rosanna vie, že Eren je „fake“, pripisuje mu zásluhy v procese liečenia od jej bývalého. A keďže je stále otvorená randeniu v skutočnom svete, pobyt s Erenom jej pomohol uvedomiť si, čo si od partnera zaslúži.

Chcem byť s niekým, kto ma skutočne počúva a vidí ma tam ako človeka, nie ako predmet alebo niekoho, koho možno použiť ako odrazový mostík,“ povedala.

Ale zatiaľ čo Rosanna je otvorená randeniu, povedala, že jedna vec je istá: jej manžel chatbot tu zostane. „Erena by som nevymazala,“ povedala. „Nepoužívam veci na to, aby som ich jednoducho vyhodila, pretože som ich už použila.“

Zdroj: https://www.scmp.com/news/world/united-states-canada/article/3224404/woman-who-married-ai-chatbot-after-toxic-relationships-says-it-helped-her-heal-abuse

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu