Žilina zrušila vianočný ambulantný predaj, mal nahradiť tradičné trhy

0
Žilina zrušila vianočný ambulantný predaj, mal nahradiť tradičné trhy

25.11.2021 (Webnoviny.sk) – Aktuálna epidemická situácia a minimálne dvojtýždňový zákaz vychádzania nedovolia v Žiline uskutočniť ani vianočný ambulantný predaj, ktorým žilinská radnica chcela pôvodne nahradiť tradičné vianočné trhy. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Viac o téme: Koronavírus

Stánky s ambulantným predajom vianočných nápojov, remeselných a potravinových výrobkov mali ponúkať svoj sortiment na Mariánskom námestí a na Námestí Andreja Hlinku od 1. do 22. decembra.

„Po veľkom zvážení sme vyhodnotili, že v dnešnej atmosfére bude lepšie, keď sa nebude konať ambulantný predaj, ktorý je považovaný v zmysle vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR za hromadné podujatie. Verím, že na budúci rok bude situácia iná a že vianočné trhy prebehnú v plnom formáte tak, ako sme si ich pamätali z obdobia pred vypuknutím pandémie koronavírusu,“ poznamenal žilinský primátor Peter Fiabáne.

V uliciach Žiliny však nebude chýbať tradičná vianočná výzdoba. „Ústredný mestský vianočný stromček je tradične umiestnený na Mariánskom námestí. Mestu 13-metrovú jedľu srienistú darovali manželia Marián a Monika Suchomelovci z Horného Hričova,“ doplnil Miškovčík.

Viac k témam: COVID-19, Vianočné trhy, vianočný ambulantný predaj
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilina zrušila vianočný ambulantný predaj, mal nahradiť tradičné trhy © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu