Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Žilinka dal opätovne preskúmať kauzu Glance House, Trnkovi by mohlo hroziť trestné stíhanie

Sita
Zdieľať

11.2.2021 (Webnoviny.sk) – V prípade sporu o bytovku Glance House je potrebné opätovne konať a rozhodnúť. Uviedol to generálny prokurátor Maroš Žilinka v relácii Na rovinu pre portál Aktuality.sk.

„Ja som dal pokyn, aby sa vec opätovne preskúmala z trestnoprávneho hľadiska. Už sa aj preskúmala, ja tie závery poznám,“ povedal Žilinka. Zároveň nevylúčil, že vo veci začne trestné stíhanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. O prípade by mal Žilinka informovať v najbližších dňoch.

Prípad sa týka sporu o bytovku postavenú v Bernolákove. Tú špeciálna prokuratúra v roku 2010 po sporoch spoločníkov, ktorí ju stavali, zablokovala. Zo zámeru podvodne získať bytovku následne obvinili Roberta Číža.

V roku 2012 bytovku na základe listu vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku previedli pod firmu spájanú s podnikateľom Marianom Kočnerom. V decembri 2016 súd vyhlásil na bytovku konkurz. Trnka bol pre svoj postup v kauze disciplinárne stíhaný a zbavený funkcie prokurátora. Súdy však dvakrát rozhodnutie zrušili.

Viac k témam: kauza Glance Hause
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka dal opätovne preskúmať kauzu Glance House, Trnkovi by mohlo hroziť trestné stíhanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X