Žilinka odpovedal poslancom na otázky v súvislosti s kauzou únosu Vietnamca

16.3.2021 (Webnoviny.sk) – Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Gábor Grendel (OĽaNO) má v prípade únosu vietnamského občana stále pochybnosti. Uviedol to po utorňajšom rokovaní Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť.

Žilinka zodpovedal otázky poslancov

Na výbore sa zúčastnil aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý prišiel poslancom vysvetľovať nedávne oznámenie o tom, že rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní o odmietnutí trestných oznámení vo veci únosu vietnamského občana sú zákonné.

Ako informoval predseda branno-bezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽaNO), cieľom utorňajšieho rokovania bolo, aby Žilinka zodpovedal otázky poslancov. „Pre nás tam vznikli otázniky, ktoré sa zdali byť nejasné pri vyšetrovaní. Generálny prokurátor ich bral na vedomie a bude sa im venovať,“ pokračoval Krúpa.

Kauza únosu Vietnamca rezonuje od júla 2017

Generálna prokuratúra SR (GP SR) pred nedávnom informovala o tom, že rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní o odmietnutí trestných oznámení vo veci únosu vietnamského občana sú zákonné. GP SR preskúmala rozhodnutia polície opakovane, nezákonné konanie v nich však nenašla.

Kauza únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha rezonuje od júla 2017. Vietnamského podnikateľa podľa informácií nemeckých médií v lete roku 2017, pravdepodobne, uniesli z Nemecka do Vietnamu pomocou slovenského vládneho špeciálu. V Nemecku žiadal o politický azyl, pričom v domovskej krajine čelil obvineniam z korupcie.

Viac k témam: generálny prokurátor, podpredseda Národnej rady SR (NR SR), únos Vietnamca, výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka odpovedal poslancom na otázky v súvislosti s kauzou únosu Vietnamca © SITA Všetky práva vyhradené.