Home BLOG CESTOVANIE Čo je najvyhľadávanejšou destináciou na Slovensku?

Čo je najvyhľadávanejšou destináciou na Slovensku?

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) sa s podielom 24,9 percenta za prvé tri mesiace tohto roka stal najnavštevovanejším spomedzi ostatných krajov. Za ním nasleduje Bratislavský a Prešovský kraj.

Atraktívne cyklistické a bežkárske trasy

Návštevnosť kraja v prvom štvrťroku stúpla oproti predchádzajúcim rokom o 13,8 percenta. Najviac zahraničných návštevníkov prichádza z Čiech a z Poľska, ale aj z Litvy, Rumunska, Ruska či Veľkej Británie.

Kraj je atraktívny pre turistov najmä pre lyžiarske strediská, bežkárské trasy, kultúrne a prírodné pamiatka a cyklotrasy.

Milovníkom cyklistiky sú počas hlavnej sezóny k dispozícií cyklobusy, ktoré ich odvezú k zaujímavým lokalitám a cyklotrasám v Terchovej, na Turci či na Kysuciach. Tento rok sa nám podarilo zriadiť cyklobusy aj na Orave,“ povedala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Najvyhľadávanejšou destináciou je Liptov

Žilinský kraj má prvenstvo aj v počte prenocovaní domácich či zahraničných turistov. Najvyhľadávanejšou destináciou je Liptov, kde v prvom štvrťroku zavítalo 60 percent všetkých turistov v kraji.

Systematickou podporou cestovného ruchu a formou vytvárania rôznych tematických produktov sa snažíme návštevníkov nasmerovať na to pekné a atraktívne čo tu máme,“ dodala výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Žilinský turistický kraj Iveta Chabadová.

Tento rok kraj plánuje predstaviť najmä rozhľadne a vyhliadky, ktorých je čoraz viac a stali sa veľmi populárnym miestom výletov.

Prečítajte si aj tipy, na čo nezabudnúť pred dovolenkou

Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinský kraj má mnoho turistických lákadiel, najvyhľadávanejšou destináciou je Liptov © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version