Zinedine Zidane kritizoval vedenie La Ligy, odmietli preložiť zápas napriek hustému sneženiu

10.1.2021 (Webnoviny.sk) – Kouč futbalistov španielskeho klubu Real Madrid Zinedine Zidane kritizoval po sobotňajšej remíze 0:0 na pôde Osasuny Pamplona vedenie La Ligy, ktoré napriek hustému sneženiu odmietlo preložiť stretnutie na náhradný termín.

“Za týchto podmienok bolo veľmi ťažké hrať. Nakoniec však padlo takéto rozhodnutie, ktoré sme museli rešpektovať a všetci ste mohli vidieť, aký to bol zápas,” povedal na klubovom webe 48-ročný Francúz.

Sťažovať sa nezvykne

Zidane sa v porovnaní s trénermi ligových konkurentov nezvykne sťažovať na rozhodnutia rozhodcov či iné okolnosti. Tentokrát si však neodpustil kritickú poznámku, keďže madridské mužstvo najprv pre husté sneženie niekoľko hodín čakalo na povolenie odletieť a keď neskôr uzatvorili madridské letisko, výprava “Los Blancos” vedela, že sa po zápase nedostane domov.

“Neviem, kedy sa vrátime, či v pondelok alebo utorok. Dnes je však deň, keď si chcem povedať pár vecí. Dnes to nebol futbalový zápas. Z môjho pohľadu sa vôbec nemalo hrať. Budeme však pokračovať v práci. V stredu nás čaká ďalší duel a dúfame, že v ňom konečne budú správne podmienky na hranie,” skonštatoval Zidane.

Dvojaký meter

Belgickému brankárovi Thibautovi Courtoisovi sa nepáčil dvojaký meter vedenia súťaže. Funkcionári totiž pre husté sneženie odložili duel Atlético MadridBilbao a na nedeľu naplánovaný zápas Elche – Getafe presunuli na pondelok.

Rovnako sa mohlo podľa neho postupovať aj v prípade stretnutia v Pamplone. Real navrhoval presunúť duel na skoršiu hodinu alebo iný deň, no nepochodil.

“Je to poľutovaniahodné, ako s nami La Liga v tejto situácii zaobchádzala. Donútili nás hrať a odcestovať, aj keď pri odlete bola ešte zamrznutá štartovacia dráha. Máme rodiny a musíme myslieť na bezpečnosť, no namiesto toho nám povedali, že prídeme o tri body, keď nepricestujeme. Nie sme bábky, ktoré musia stále hrať,” vyhlásil 28-ročný brankár.

Nevyužil šancu

Real nevyužil šancu dostať sa priebežne na prvé miesto v tabuľke pred Atlético Madrid, ktoré má tri zápasy k dobru. K “bielemu baletu” sa navyše priblížila na trojbodový rozdiel postupne sa zlepšujúca Barcelona, ktorá ťahá 8-zápasovú šnúru bez prehry a v sobotňajšom vystúpení v Granade triumfovala presvedčivo 4:0.

“Chceli sme vyhrať. Keď bojujete o titul, na takýchto miestach musíte víťaziť. Musíme však myslieť dopredu. Hrá sa ešte o kopec bodov a čaká nás druhá polovica sezóny,” zakončil Courtois.

Viac k témam: futbalový súboj, La Liga, silné sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zinedine Zidane kritizoval vedenie La Ligy, odmietli preložiť zápas napriek hustému sneženiu © SITA Všetky práva vyhradené.