Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Hudba Kultúra

Zomrel americký spevák Meat Loaf, účinkoval aj vo filmoch

Zdieľať

21.1.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 21. januára, 10:15

Vo veku 74 rokov zomrel americký spevák a herec Meat Loaf. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na jeho rodinu.

„So zlomenými srdciami oznamujeme, že v noci zomrel jedinečný Meat Loaf,“ uvádza sa v správe jeho rodiny na sociálnej sieti Facebook. V jeho posledných chvíľach bola podľa nej po jeho boku manželka Deborah, dcéry Pearl a Amanda i blízki priatelia.

„Vieme, ako veľa znamenal pre toľkých z vás a skutočne si vážime všetku lásku a podporu, keď prechádzame týmto obdobím smútku zo straty takého inšpiratívneho umelca a krásneho muža,“ dodala jeho rodina.

Meat Loaf, vlastným menom Marvin Lee Aday, sa narodil 27. septembra 1947 v texaskom Dallase. Preslávil sa albumovou trilógiou Bat Out Of Hell z rokov 1977, 1993 a 2006 tvorenou nahrávkami Bat Out Of Hell, Bat Out Of Hell II: Back Into Hell a Bat Out Of Hell III: The Monster Is Loose, z ktorej sa dosiaľ na celom svete predalo viac ako 50 miliónov kópií.

Prvá menovaná zostáva jedným z 10 najpredávanejších albumov všetkých čias a dočkala sa aj muzikálového spracovania. Meat Loaf má na konte aj ďalších desať štúdioviek, z ktorých zatiaľ posledná Braver Than We Are sa dostala na trh v roku 2016. V roku 1994 získal Grammy za pieseň I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That). Ako herec sa predstavil napríklad v Rocky Horror Picture Show (1975), Klube bitkárov (1999) alebo akčnej komédii Formula 51 (2001).

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel americký spevák Meat Loaf, účinkoval aj vo filmoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

X