Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Futbal ŠPORT

Zomrel bývalý francúzsky obranca Adams, po nevydarenej anestézii bol 39 rokov v kóme

Zdieľať

6.9.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý obranca francúzskej futbalovej reprezentácie a Paríž Saint-Germain Jean-Pierre Adams zomrel vo veku 73 rokov. Na tom by nebolo nič zvláštne, pokiaľ by 39 rokov nestrávil bez známok života v kóme.

O Adamsa sa od marca 1982 starala jeho obetavá manželka Bernadette v ich dome v juhofrancúzskom meste Nimes. Do kómy upadol vinou lekárov, ktorí mu nesprávne aplikovali anestéziu pred operáciou zraneného kolena.

Klub PSG vyjadril rodine sústrasť

Slávny parížsky klub PSG, ktorého dres si aktuálne oblieka útočný trojzáprah snov Neymar, Mbappé, Messi, Adamsovi zložil poklonu a na sociálnych sieťach ho nazval “slávnym staršinom”.

“Jeho radosť zo života, charizma a skúsenosti vzbudzujú rešpekt. Vyjadrujeme sústrasť jeho rodine a blízkym, ”uvádza sa v tlačovej správe Parížanov.

Za tím PSG odohral dve sezóny

Adams bol rodák zo Senegalu, ale už ako malý chlapec opustil svoju africkú krajinu, aby sa v Európe mohol venovať svojej vášni – futbalu. Počas kariéry odohral 98 zápasov v Nimes, ďalších 150 pridal v Nice a ako stredný obranca strelil spolu 27 gólov. Od roku 1977 pôsobil dve sezóny v tíme PSG.

V reprezentačnom drese až do svojho osudového zranenia stihol odohrať 22 zápasov v rokoch 1972 – 1976. V tíme “Les Bleus” utvoril stopérsku dvojicu so slávnejším Mariusom Trésorom. Naposledy reprezentoval v roku 1976 proti Dánsku.

Viac k témam: kóma, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel bývalý francúzsky obranca Adams, po nevydarenej anestézii bol 39 rokov v kóme © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár