Zomrel herec Zdeněk Srstka, vo filme Marečku, podejte mi pero vyslovil legendárnu hlášku

29.7.2019 (Webnoviny.sk) – Po dlhej chorobe zomrel český herec, kaskadér a športovec Zdeněk Srstka. Jeho úmrtie potvrdila spravodajskému portálu iDnes.cz kancelária jeho syna, riaditeľa agentúry Dilia, Jiřího Srstku. Rodák z Prahy sa dožil 83 rokov.

Zdeněk Srstka sa narodil 26. septembra 1935. Pôvodne sa závodne venoval vzpieraniu, pričom v roku 1957 vyhral na majstrovstvách Európy bronzovú medailu a v roku 1960 skončil na letných olympijských hrách v Ríme deviaty. Medzi jeho prvé filmy patrila westernová paródia Limonádový Joe aneb koňská opera (1964), v ktorej stvárnil jedného z pištoľníkov.

Predstavil sa v desiatkach filmov, pričom väčšinou hral menšie úlohy. Zahral si napríklad v snímkach ako Ať žijí duchové! (1977), Slavnosti sněženek (1983), Rozpuštěný a vypuštěný (1984), Amadeus (1984) či Marečku, podejte mi pero! (1976), v ktorom vyslovil už legendárnu hlášku „Hliník se odstěhoval do Humpolce!“.

V televízii sa predstavil vo viacerých seriáloch, ale vystupoval napríklad aj v zábavnej relácii Možná přijde i kouzelník z 80. a 90. rokov minulého storočia. V poslednej dobe moderoval publicistický cyklus o opustených zvieratách Chcete mě? (1992). V roku 2010 ho prijali do Siene slávy Českého svazu vzpírání.

Viac k témam: filmový herec, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel herec Zdeněk Srstka, vo filme Marečku, podejte mi pero vyslovil legendárnu hlášku © SITA Všetky práva vyhradené.