Zomrel legendárny Karel Loprais, český jazdec bol šesťnásobným víťazom Rely Dakar

30.12.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 30. decembra 2021, 12:10

Iba dva dni pred štartom ďalšej edície populárnej motoristickej Rely Dakar prišlo toto podujatie o jednu zo svojich legiend, vo veku 72 rokov zomrel český jazdec Karel Loprais.

Informáciu o úmrtí legendy motošportu potvrdil jeho syn Tomáš pre Českú televíziu, referuje o tom web iDnes.cz. Ostravský rodák na prestížnych pretekoch štartoval 19-krát, pričom až šesťkrát sa stal víťazom súťaže kamiónov.

Na svojej Tatre triumfoval v rokoch 1988, 1994, 1995, 1998, 1999 a 2001, okrem toho si pripísal štyri druhé a jedno tretie miesto v celkovej klasifikácii. Po víťazstve v roku 1994 dokonca dostal prezývku Monsieur Dakar, čiže Pán Dakar.

Po Karlovi Lopraisovi pokračoval v tradícii jeho synovec Aleš, ktorý na Rely Dakar absolvoval už 15 štartov.

“Opustil nás muž, ktorý všeobecne šetril slovami, ešte menej hovoril sám o sebe. Napriek tomu si svojimi skutkami, úspechmi, správaním, vystupovaním prístupom k životu aj typickým placho vyzerajúcim úsmevom získal úctu a srdcia niekoľkých generácií svojich kolegov, súperov, fanúšikov motoristického športu aj širokej verejnosti,” uviedol Aleš Loprais na sociálnej sieti.

Viac k témam: Rely Dakar, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel legendárny Karel Loprais, český jazdec bol šesťnásobným víťazom Rely Dakar © SITA Všetky práva vyhradené.