NAČÍTAVAM

Type to search

Kultúra MAGAZÍN Umenie

Zomrel slávny fotograf Peter Lindbergh, spolupracoval aj so supermodelkami Kate Moss a Naomi Campbell

Sita
Share

Vo veku 74 rokov zomrel nemecký renomovaný módny fotograf Peter Lindbergh. Počas 80. a 90. rokov minulého storočia pracoval so supermodelkami ako Cindy Crawford, Naomi Campbell, Kate Moss alebo Linda Evangelista.

Linda Evangelista

Vyrastal a študoval v Nemecku

O jeho smrti informovali na fotografovom oficiálnom instagramovom účte jeho manželka Petra, exmanželka, jeho štyria synovia a sedem vnúčat. “S hlbokým smútkom oznamujeme úmrtie Petra Lindbergha… Zanecháva za sebou veľkú prázdnotu,” uviedli.

Elegantný štýl a čiernobiele fotografie

Lindbergh bol známy svojím elegantným štýlom a čiernobielymi fotografiami. Narodil sa v roku 1944 na území, ktoré dnes patrí Poľsku. Vyrastal a študoval v Nemecku. Predtým, ako si v roku 1973 otvoril vlastné štúdio, asistoval nemeckému fotografovi Hansovi Luxovi. V roku 1978 sa presťahoval do Paríža, aby tam pokračoval vo svojej kariére.

Prečítajte si aj rozhovor s plus-size modelkou Drew’s beauty

Peter Lindbergh

Nenávidel retušovanie a make-up

Jeho práce uverejňovali v časopisoch ako Vogue, Vanity Fair, Harper’s Bazaar alebo The New Yorker. Preferoval zachytiť svoje modely prirodzene. “Nenávidím retušovanie. Nenávidím make-up. Vždy hovorím: Dajte preč ten make-up,” vyjadril sa tento rok pre Vogue.

Kate Winslet

Kate Winslet

Jeho prácu vystavovali tiež v múzeách, napríklad vo Victoria & Albert Museum v Londýne alebo v Centre Pompidou v Paríži. Lindbergh tiež režíroval niekoľko filmov a dokumentov. Jeho film Inner Voices (Vnútorné hlasy) získal v roku 2000 na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte cenu za najlepší dokument.

Julianne Moore

Informácie pochádzajú z agentúry The Associated Press a webstránky www.bbc.com.

Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel slávny fotograf Peter Lindbergh, spolupracoval aj so supermodelkami Kate Moss a Naomi Campbell © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X