Zomrel spišský diecézny biskup Štefan Sečka, trpel vážnou chorobu srdca a bol diabetik

28.10.2020 (Webnoviny.sk) – V nemocnici v Levoči zomrel dnes ráno spišský diecézny biskup Štefan Sečka. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS) na svojej webovej stránke.

Sečka trpel vážnou chorobu srdca a bol diabetik a, ako uvádza KBS, na následky týchto chorôb aj zomrel. Úmrtie nebolo spojené s ochorením COVID-19. Podrobnosti o pohrebe zverejní konferencia neskôr.

Štefan Sečka sa narodil 6. júla 1953 v Spišskom Štvrtku. Za kňaza bol vysvätený v roku 1976 v Bratislave. V roku 1992 mu Svätý Otec Ján Pavol II. udelil titul Monsignor. V novembri 2002 bol KBS ustanovený za prezidenta Slovenskej katolíckej charity.

Pôsobil taktiež ako odborný asistent na Katedre katechetiky a pedagogiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku, Teologickej fakulte, Teologickom inštitúte v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí. V roku 2011 bol Svätým Otcom Benediktom XVI. vymenovaný za spišského diecézneho biskupa. Úrad kánonicky prevzal 10. septembra 2011.

Viac k témam: biskup, cirkev, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel spišský diecézny biskup Štefan Sečka, trpel vážnou chorobu srdca a bol diabetik © SITA Všetky práva vyhradené.