NAČÍTAVAM

Type to search

Divadlo Kultúra

Zomrela Anna Simková, bývalá členka činohry Divadla Alexandra Duchnoviča

Sita
Share

29.7.2020 (Webnoviny.sk) – V utorok 28. júla zomrela vo veku 89 rokov bývalá členka činohry Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove Anna Simková. Narodila sa v Medzilaborciach a herectvu venovala celý svoj život. Členkou činohry vtedajšieho Ukrajinského národného divadla v Prešove bola od roku 1946.

Stvárnila množstvo postáv rôzneho charakteru a druhu, ako napríklad Annu Kareninovú (L. N. Tolstoj), Máriu Stuartovú (F. Schiller), Desdemonu (W. Shakespeare) a iné.

„So svojou pokorou prijímala všetky postavy, či už hlavné alebo vedľajšie ako na scéne v divadle, tak aj v živote. Nehrala pre seba. Hrala pre diváka, ktorý bol pre ňu všetkým. Potlesk, úsmev no niekedy aj jeho slzy ju posúvali vždy ďalej a utvrdzovali ju, že to čo robí prináša aj osoh či inšpiráciu,“ uviedlo v súvislosti s úmrtím herečky vedenie Divadla Alexandra Duchnoviča. Posledná rozlúčka s Annou Simkovou bude v piatok 31. júla o 13:00 v Dome smútku v Prešove.

Viac k témam: Divadlo Alexandra Duchnoviča, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela Anna Simková, bývalá členka činohry Divadla Alexandra Duchnoviča © SITA Všetky práva vyhradené.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuZanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X