Zomrela svetoznáma autorka detektíviek, prezývali ju „kráľovná napätia“

Vo veku 92 rokov zomrela americká autorka detektívnych bestsellerov Mary Higgins Clark.

Informovala o tom vydavateľská spoločnosť Simon & Schuster. Ako uviedla, spisovateľka zomrela v piatok prirodzenou smrťou v kruhu svojej rodiny a priateľov v meste Naples na Floride.

Higgins Clark, ktorú prezývali tiež „kráľovnou napätia„, žala so svojimi detektívkami úspechy na celom svete. Len v Spojených štátoch predala viac než 100 miliónov kníh. Každá z jej 51 kníh sa stala v Spojených štátoch amerických a rôznych európskych krajinách bestsellerom. Až do veku 90 rokov písala jeden román za rok. Medzi jej diela patria Miláčik, Mesačný svit ti pristane, Kým moja krásna spí či Ešte sa stretneme.

Prečítajte si aj článok Písanie je ako živá voda

Začiatky a kariéra Mary Higgins Clark

Mary Higgins Clark začala písať už v ranom veku. Po niekoľkých rokoch práce sekretárky a redaktorky pre editovanie strávila rok ako letuška spoločnosti Pan-American Airlines a potom opustila svoju prácu, aby sa vydala a založila rodinu.

Príjem rodiny doplnila písaním poviedok. Po tom, ako jej manžel zomrel v roku 1964, pracovala Higgins Clark mnoho rokov na písaní štvorminútových rozhlasových skriptov, kým ju jej agent nepresvedčil, aby sa pokúsil písať romány.

Jej debutový román, beletrizovaná správa o živote Georga Washingtona, sa nepredával dobre, a tak sa rozhodla využiť svoju lásku k detektívnym románom. Jej napínavé romány sa stali veľmi populárne a predalo sa viac ako 100 miliónov kópií iba v Spojených štátoch. Autorkou je aj jej dcéra Carol Higgins Clarková a bývalá svokra Mary Jane Clarková.

Mala troch manželov a päť detí.

Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela autorka detektívnych bestsellerov Mary Higgins Clark, prezývali ju „kráľovná napätia“ © SITA Všetky práva vyhradené.