Zomrela Mary Wilson, jedna z pôvodných členiek The Supremes sa dožila 76 rokov

9.2.2021 (Webnoviny.sk) – Vo veku 76 rokov zomrela spoluzakladateľka a najdlhšie pôsobiaca členka vokálnej skupiny The Supremes Mary Wilson. Rodáčka z Greenville v Mississippi skonala v pondelok v noci doma v Las Vegas, no príčinu jej smrti zatiaľ nezverejnili. Informoval o tom jej mediálny zástupca Jay Schwartz.

Wilson tvorila prvú úspešnú zostavu The Supremes spolu s Dianou Ross a Florence Ballard, pričom Ballard v roku 1967 nahradila Cindy Birdsong a Wilson v skupine zostala až kým ju vydavateľstvo Motown v roku 1977 oficiálne nerozpustilo.

Najväčšie hity skupiny The Supremes

Prvým hitom formácie bola pieseň Where Did Our Love Go, ktorú vydali 17. júna 1964. Wilson neskôr v rozhovore pre agentúru The Associated Press v roku 2014 prezradila, že si uvedomila, že majú hit, keď miesto autobusom, cestovali domov lietadlom.

V rýchlom slede nasledovali ďalšie štyri No. 1 hity – Baby Love, Come See About Me, Stop! In the Name of Love a Back in My Arms Again. The Supremes nahrali aj ďalšie úspešné piesne, ako You Can’t Hurry Love, Up the Ladder to the Roof alebo Love Child.

Na smutnú správu zareagovali jej kolegovia

Na správy o úmrtí svojej bývalej speváckej kolegyne už stihla prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter reagovať aj Diana Ross.

„Práve som sa zobudila na túto správu,“ napísala 76-ročná hudobná legenda a zároveň vyjadrila sústrasť rodine Mary Wilson. „Pripomína mi to, že každý deň je dar,“ skonštatovala tiež a poznamenala, že na spoločné časy v Supremes má veľa „úžasných spomienok“.

Zakladateľa Motownu Berryho Gordyho správa o úmrtí Mary Wilson podľa jeho slov „nesmierne šokovala a zarmútila“. Označil ju pritom za dôležitú členku motownskej rodiny a Supremes za miláčikov Motownu.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela Mary Wilson, jedna z pôvodných členiek The Supremes sa dožila 76 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.