Zoroslav Kollár z akcie Víchrica sa domáhal zrušenia obvinenia, Žilinka mu nevyhovel

7.5.2021 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka nevyhovel návrhu obvineného Zoroslava Kollár, ktorým sa domáhal zrušenia uznesenia prokurátorky Úradu špeciálnej prokuratúry o vznesení obvinenia z októbra minulého roku a naň nadväzujúceho uznesenia špeciálneho prokurátora o zamietnutí sťažnosti z novembra 2020. Informoval o tom hovorca generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

„Generálny prokurátor po preskúmaní veci nezistil dôvody na zrušenie napadnutých právoplatných rozhodnutí v prípravnom konaní, keď dospel k záveru, že zistené skutočnosti v aktuálnom štádiu trestného konania dostatočne odôvodňujú záver o dôvodnosti trestného stíhania obvineného Z. K. pre zločin zasahovania do nezávislosti súdu spolupáchateľstvom,” ozrejmil Skladan.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali právnika Zoroslava Kollára v rámci Akcie Víchrica v októbri 2020. Dôvodom boli podozrenia z korupcie v súdnictve. Koncom mája má obvinenému vypršať základná lehota väzby, pričom Najvyšší súd SR mu ju nepredĺžil.

Viac k témam: akcia Víchrica, generálny prokurátor, obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zoroslav Kollár z akcie Víchrica sa domáhal zrušenia obvinenia, Žilinka mu nevyhovel © SITA Všetky práva vyhradené.