Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

TLAČOVÁ SPRÁVA

Čaputová navštívila stredné Slovensko: Napriek tomu, že tento kraj čelí mnohým výzvam, sú tu pozitívne príklady

Sita
Zdieľať

Prezidentka Zuzana Čaputová sa vydala do regiónov, aby videla, ako fungujú firmy aj samosprávy. Zhodnotila aj ekonomiku a perspektívy, ktoré by mohli pomôcť Banskobystrickému regiónu.

Perspektívny druh ekonomiky môže znamenať aj stabilitu v regióne a zvyšovanie zamestnanosti. Uviedla to v utorok prezidentka Zuzana Čaputová na zvolenskom námestí po návšteve firmy Intercable v obci Kriváň v okrese Detva. Táto spoločnosť sa orientuje na elektromobilitu, a napriek kríze plánuje prijímať zamestnancov.

Pomoc podnikateľom nadobúda reálny rozmer, prezidentka Čaputová podpísala Sulíkovo kilečko

Príklad v ekologických stavbách

Napriek tomu, že tento kraj čelí mnohým výzvam, ako je dopravná infraštruktúra, stav zdravotníctva, alebo starostlivosť o seniorov, sú aj tu pozitívne príklady ako napríklad vybudovanie dvoch zariadení na dlhodobú starostlivosť o seniorov,“ povedala prezidentka s tým, že aj Zvolen sa v tomto smere môže pochváliť vodozádržnými opatreniami.

Sme radi, že prezidentka zavítala do Zvolena a mohli sme sa porozprávať, čo nás ťaží, ale aj o tom, čo robíme možno inak a lepšie ako iné mestá. Príkladom sú vodozádržné opatrenia, ktoré sme realizovali ako jediní ako aj mesto Bratislava a sme trošku príkladom v ekologických stavbách,“ uviedla primátorka mesta Lenka Balkovičová. Dodala, že pani prezidentka sľúbila, že ešte do Zvolena príde a budú sa spolu venovať téme ekológie a budovania mesta „zelenou cestou“.

Svojou návštevou v regióne chce prezidentka poukázať na pozitívne príklady, ukazujúce cestu, ktorou sa môže Slovensko ako štát vydať. Navštívené miesta a projekty sú ukážkou udržateľných environmentálnych, sociálnych aj ekonomických riešení.

Návštevu ukončí na Čiernohronskej železnici

Dvojdňový výjazd prezidentky Zuzany Čaputovej do Banskobystrického kraja sa začal v utorok 28. júla dopoludnia vo Vile Dominika Skuteckého, kde sa stretla so županom Jánom Lunterom. Venovali sa najmä sociálnym témam, ale aj následkom koronakrízy, doprave a školstvu. Jej cesta pokračovala do spoločnosti Intercable s.r.o. v Kriváni v okrese Detva, kde si prezidentka prehliadla výrobu vysokonapäťových vodičov pre automobilový priemysel. Utorkový program po prechádzke Zvolenom s primátorkou Lenkou Balkovičovou ukončila návštevou Veliteľstva vzdušných síl Ozbrojených síl SR vo Zvolene.

Zuzana Čaputová vyzýva vládu na reformy, Slovensko má po získaní eurofondov historickú šancu

Program prezidentky v Banskobystrickom regióne pokračuje v stredu 29. júla návštevou spoločnosti Ekolumi, s.r.o. v Banskej Bystrici a v okrese Brezno prehliadkou skládky Gudrónové jamy v Predajnej a práčovne sociálneho podniku Wasco vo Valaskej. Návštevu kraja ukončí Čaputová jazdou vlakom po úzkorozchodnej Čiernohronskej železnici z Čierneho Balogu.

Zdroj: Webnoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X