Zuzana Čaputová pre koronavírus nepôjde k moru. Kde zvažuje dovolenku?

Letné mesiace lákajú na dovolenku pri mori, no pandémia koronavírusu zmenila plány mnohým z nás. Inak to nie je ani v prípade prezidentky, ktorá zvažuje iné alternatívy.

Prezidentka Zuzana Čaputová tento rok pri mori dovolenkovať nebude. Agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Čaputova ešte zvažuje návštevu jednej zo susedných krajín Slovenska. Prezidentka bola uplynulý víkend v Tatrách aj so svojou rodinou a priateľom Jurajom Rizmanom.

Pomoc podnikateľom nadobúda reálny rozmer, prezidentka Čaputová podpísala Sulíkovo kilečko

Prezidentka by rovnako ako množstvo iných ľudí rada dovolenkovala pri mori. Tento rok však vzhľadom na situáciu spojenú s pandémiou koronavírusu nevycestuje k moru, ale dovolenkovať bude doma, na horách na Slovensku,“ uviedol Strižinec.

Čaputová o sebe dlhodobo hovorí, že je vášnivou turistkou. Počas uplynulého víkendu zverejnila niekoľko fotografií na sociálnych sieťach. Práve séria fotografií s jej partnerom či dcérami pokorili na Instagrame hranicu 50-tisíc lajkov, čo sa jej ešte doteraz nikdy nepodarilo.

https://www.instagram.com/p/CDPCZmlHDaM/

Čaputová navštívila stredné Slovensko: Napriek tomu, že tento kraj čelí mnohým výzvam, sú tu pozitívne príklady

Podľa Strižinca bude aj na základe vývoja situácie s koronavírusom záležať, či prezidentka bude tráviť leto aj niekde inde. „Zvažuje ešte aj návštevu niektorej zo susedných krajín, všetko však bude závisieť od aktuálnej epidemiologickej situácie,“ priblížil Strižinec plány prezidentky.

Zdroj: Webnoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.