Slovenská filharmónia ponúka na Troch kráľov koncert a Slovenské národné divadlo La Traviatu

Share

Slovenská filharmónia (SF) uvedie vo štvrtok 6. januára o 19:00 Trojkráľový koncert a Opera Slovenského národného divadla (SND) si pripravila na 20:00 online záznam Verdiho opery La traviata.

Informovali o tom v tlačových správach tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova a tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.

Druhý koncert Populárneho cyklu C

Prvý novoročný live-stream filharmonikov – Trojkráľový koncert je zároveň druhý koncert Populárneho cyklu C.

V interpretácii popredného českého violončelistu Petra Nouzovského zaznie Dvořákov Koncert pre violončelo a orchester h mol, op. 104.

Program doplní Kubánska predohra Georgea Gershwina a Symfonické tance z West Side Story Leonarda Bernsteina v naštudovaní Martina Leginusa.

Tolstova doplnila, že vysielať ho budú na stránke SF stream.filharmonia.sk.

redita, filharmonia, sltpová sieň

Vystúpi operná diva Adriana Kučerová

Pažítková priblížila, že v online zázname Verdiho opery La traviata inšpirovanej románom Alexandra Dumasa Dáma s kaméliami vystúpi ako Violetta Valéry operná diva Adriana Kučerová a jej partnermi budú tenorista Pavol Bršlík a barytonista Daniel Luis de Vicente.

Podotkla, že aktuálne naštudovanie je v Opere SND v poradí siedme. Za zahraničný realizačný tím taliansky režisér Roberto Catalano uviedol, že v súčasnom naštudovaní chce sledovať predovšetkým ľudský príbeh hrdiniek.

Pod taktovkou dirigenta Jindru

„Nechcem ho skrývať za honosnými kulisami a obliekať do noblesných dobových šiat. Pocity lásky, strádania, šťastia a bolesti sú v každom storočí rovnaké. Záležalo mi na tom, aby sme ich stvárnili v súčasnosti, na minimalistickej scéne, sústreďujúc sa na emócie. Violettine city sa rozpadávajú na kúsky, rozdáva sa, aby sa napokon obetovala pre lásku…,“ objasnil.

Orchester a zbor Opery SND zaznie pod taktovkou českého dirigenta Roberta Jindru.

Prihlásiť sa na sledovanie záznamu predstavenia môže záujemca na portáli navstevnik.online kedykoľvek v čase jeho trvania a sledovať od začiatku do konca bez teritoriálneho obmedzenia. Záznam je opatrený slovenskými a anglickými titulkami.

Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská filharmónia ponúka na Troch kráľov koncert z live-streamu a Slovenské národné divadlo záznam Verdiho opery © SITA Všetky práva vyhradené.