Home MAGAZÍN Ako nosiť snubný a zásnubný prsteň

Ako nosiť snubný a zásnubný prsteň

pixabay.com

Zásnuby sú pre každú ženu veľkým dňom, niektoré čakajú na zásnubný prstienok mesiace, iné roky. Tradícia hovorí, že svadba by sa mala konať do roka a do dňa od zasnúbenia.

Rok ubehne ako voda, ani sa nenazdáte a k zásnubnému prsteňu pribudne aj snubný. Premýšľali ste však niekedy nad tým, kde potom budete nosiť zásnubný prsteň?

Kde sa nosí zásnubný prsteň pred svadbou?

(Ne)písané pravidlo hovorí, že zásnubný prsteň by žena mala nosiť od zásnub až do svadby na ľavom prstenníku. Význam ľavej ruky je jednoduchý. Ľavá ruka je bližšie k srdcu, čo má symbolizovať city, lásku a oddanosť voči milovanej osobe.

Niektoré ženy si však s touto tradíciou nelámu hlavu a rovno nosia zásnubný prsteň na prstenníku pravej ruky. Konajú tak preto, že si rovno nechávajú “voľné miesto” na snubný prsteň.

Kde nosiť snubný prsteň?

Ako už bolo spomenuté, ľavá ruka je osudná aj pre snubný prsteň. Počas obradu vám partner nastokne prsteň opäť na ľavý prstenníček. Takisto to majú aj páni, ktorí svoj snubný prsteň nosia tiež na ľavej ruke.

Zásnubný prsteň počas obradu – nosí sa to?

Premýšľate nad tým, či si zásnubný prsteň počas svadobného dňa dať dole alebo nechať na ruke? Počas obradu by nemal byť zásnubný prstienok na ľavom prste, ak sa ho však nechcete vzdať, presuňte si ho na druhú ruku. Nejde však o žiadne pravidlo, závisí len na neveste, na ktorej ruke si zásnubný prsteň nechá.

Čo so zásnubným prsteňom po svadbe?

Po svadbe ľavému prstenníku kraľuje snubný prsteň. Väčšina dám však býva svojím zásnubným prsteňom taká okúzlená, že ho chce nosiť naďalej. Ak aj vy patríte medzi ne, máte niekoľko možností:

● prstenníček pravej ruky,
● iný prst ľavej ruky, napr. prostredníček

Tieto dva varianty využijete v prípade, že ste si nezladili dizajn oboch prsteňov. Najčastejším spôsobom nosenia je kombinácia oboch prsteňov, teda so snubným prsteňom na ľavej ruke. Existuje pravidlo, že najskôr máte nasunutý snubný a potom zásnubný prsteň.

Prečítajte si rozhovor o organizovaní svadby a svadobnej výstave

Variant oboch prsteňov

Ak vás zaujala táto možnosť, pri výbere buďte precízny. Bola by škoda, keby jeden z prsteňov pri tejto kombinácii zanikol. V tomto prípade je ideálnym riešením konzultácia s predajcami a dizajnérmi, ktorí dokážu vytvoriť “set” snubného a zásnubného prsteňa, aby spolu dokonale ladili.

Odporúčame popremýšľať nad snubnými prsteňmi na mieru. Môžeme vám prezradiť, v čom spočíva ich kúzlo. Prakticky ide o modely s jedným radom drobných kameňov, ktoré zásnubný prsteň pekne doplnia a rozžiaria. Ako kritérium pri výbere je nielen dizajn, ale aj usadenie kameňa v zásnubnom prsteni. To by malo byť v oboch prípadoch rovnaké.

Nechať si vyrobiť prstene presne podľa vašich predstáv je možné napríklad v klenotníctve BISAKU. Skúsení odborníci vám poradia, aký typ prsteňa by sa hodil k vášmu zásnubnému a vyrobia vám taký snubný prsteň, ktorý ho bude skvele dopĺňať. Navštívte niektorú z predajní, ktoré môžete nájsť v Bratislave, Brne, Prahe alebo v Ostrave.

Foto: pixabay.com

NO COMMENTS

Exit mobile version