Domov ŠPORT Hokej Američania veria v obhajobu titulu na MS v hokeji do 20 rokov,...

Američania veria v obhajobu titulu na MS v hokeji do 20 rokov, trénerský štáb je rovnaký ako vlani

26.12.2021 (Webnoviny.sk) – Spojiť sa v správnom momente pre spoločný úspech a jediný cieľ. A tým by mal byť opätovný zisk titulu majstra sveta. To zaželal pred vstupom do majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov svojim krajanom Trevor Zegras, vlani najproduktívnejší hráč MSJ v Kanade.

Zegras pred rokom pomohol Američanom k zisku piateho titulu 18 bodmi za 7 gólov a 11 asistencií. Stal sa aj najužitočnejším hráčom turnaja, v ktorom Američania vo finále zdolali domácich Kanaďanov 2:0.

Tím USA začína proti Slovensku

„Vlani sme rozpútali poriadnu búrku. Mali sme brankára Spencera Knighta, ktorý sa rozhodol zatvoriť dvere pre súperových hráčov a neotvoril ich, kým sme nezískali zlaté medaily. Mali sme však aj skvelých obrancov, útočníkov a skúsený trénerský štáb. Väčšina tímu pochádzala z rozvojového programu amerického národného tímu a na ľade sme si sadli. Od začiatku som mal pocit, že to môže vyjsť,“ vrátil sa Zegras k dianiu spred dvanástich mesiacov v Edmontone a Red Deere, cituje ho web NHL.

Mladý 20-ročný center už v tejto sezóne NHL reálne presviedča o svojich kvalitách v tíme Anaheimu, keď v doterajších 30 zápasoch nazbieral 25 bodov za 8 gólov a 17 asistencií.

Po roku sa na rovnakom mieste v kanadskej provincii Alberta stretlo 12 najlepších juniorských tímov sveta a Američania začnú svoju jazdu za možnou obhajobou titulu v nedeľu súbojom proti Slovákom, ktorý sa začne o 19.30 h miestneho času (na Slovensku o 3.30 h nadránom 27. 12.).

„Toto je vrcholný turnaj a my ako favoriti vždy budeme pod tlakom. Ak si však všetci hráči v hlavách uvedomia, načo tam prišli a predvedú to aj na ľade, bude to dobré. Netreba sa zaoberať tým, čo hovoria alebo píšu ostatní. Treba si zachovať vysokú mieru koncentrácie v správny čas na správne veci,“ zamyslel sa ďalší z amerických hrdinov z vlaňajška Spencer Knight.

Knight dosiahol rekordné čísla

Brankár, ktorý už má za sebou aj 13 zápasov za Floridu v NHL, mal na lanskom šampionáte štatistiky 1,63 inkasovaného gólu a 93,9 percenta úspešnosť zákrokov. Ide o rekordné brankárske čísla v americkom tíme v histórii MSJ.

Američania majú v tíme šiestich hráčov, ktorí si zahrali na svetovom šampionáte už pred rokom.

Sú nimi obrancovia Jake Sanderson (Ottawa Senators), Brock Faber (Los Angeles Kings) a Tyler Kleven (Ottawa Senators) a tiež útočníci Matty Beniers (Seattle Kraken), Brett Berard (New York Rangers) a Landon Slaggert (Chicago Blackhawks).

Rovnako trénerský štáb je rovnaký na čele s Nateom Leamanom s asistentmi Tedom Donatom, Krisom Mayottem a Stevem Millerom a tiež videotrénerkou Theresa Feasterovou.

Takmer všetci sa navzájom poznajú

„Pred vstupom do turnaja sa cítim veľmi dobre. Máme rovnakých trénerov, vieme teda, čo môžeme od nich očakávať. Poznáme sa takmer všetci navzájom a toto pohodlie, dúfam, sa odrazí aj na našich výsledkoch. Verím, že sa zomkneme a dosiahneme dobrý výsledok,“ uviedol Jake Sanderson.

„Máme v tíme Berniersa, ale aj niekoľko ďalších hráčov s vodcovskými kvalitami. Teším sa na sledovanie ich zápasov a verím, že sa tímu USA prvýkrát v histórii podarí získať dva tituly majstra sveta za sebou,“ dodal Zegras na webe NHL.

Viac k témam: MS v hokeji do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania veria v obhajobu titulu na MS v hokeji do 20 rokov, trénerský štáb je rovnaký ako vlani © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version