Bratislavčan sa vyhrážal mužovi na električkovej zastávke a viackrát sa na neho zahnal s nožom

0
Bratislavčan sa vyhrážal mužovi na električkovej zastávke a viackrát sa na neho zahnal s nožom

18.2.2021 (Webnoviny.sk) – Príslušníci bratislavskej Pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali na električkovej zastávke v Sade Janka Kráľa výtržníka, ktorý sa mal vyhrážať mužovi stojacemu na zastávke. Za svoje neuvážené konanie už 30-ročný Bratislavčan čelí obvineniu z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom výtržníctva.

„Na poškodeného 54-ročného muža mal vykrikovať vulgarizmy, dokonca sa na neho viackrát zahnať nožom,“ uviedla bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti. Poškodený muž ustupoval a útočníka slovne upokojoval do príchodu policajtov.

Policajti výtržníka eskortovali na policajné oddelenie. „Obvinený mal svojím konaním vzbudiť u poškodeného muža obavu o jeho život a zdravie, zároveň sa mal dopustiť hrubej neslušnosti a to tým, že na verejnosti napadol iného,“ vysvetlila polícia.

Obvinený Bratislavčan bol po vykonaní procesných úkonov umiestnený do cely policajného zaistenia. „Vec sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní. V prípade preukázania viny mužovi hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky,“ uzavrela polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: útok nožom, väzenie, vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavčan sa vyhrážal mužovi na električkovej zastávke a viackrát sa na neho zahnal s nožom © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu